Škamlová sa kriticky vyjadrila na adresu Slovenského tenisového zväzu. Písala o nedostatku podpory zo strany zväzu, o tom, že zväz ju označil za neperspektívnu a opísala praktiky, ktoré mali fungovať pri nomináciách na fedcupové zápasy.

K statusu slovenskej tenistky sa vyjadril spomínaný Lipták. Ten zareagoval na Škamlovej slová o tom, prečo nenominoval ju, a to ani potom, ako presedlala na štvorhru, kde Slovensko nemá špecialistku, a v nominácii na posledný zápas opomenul aj Kristínu Kučovú.

„Nominácie na jednotlivé stretnutia robím vždy po porade s realizačným tímom a niekedy aj s hráčkami. Vždy sa snažím mať v období stretnutia v tíme najlepšie pripravené hráčky alebo hráčky, ktoré sú v najlepšej forme a ktoré majú najväčšiu šancu zdolať konkrétneho súpera. Myslím si, že som už vo Fed Cupe absolvoval naozaj mnoho rôznych stretnutí a riešil rôzne okolnosti, ale určite by som v zostave neopomenul niekoho, o kom si myslím, že do tímu patrí a že nám môže pomôcť v danom stretnutí zvíťaziť. Nikdy by som si nedovolil robiť nomináciu účelovo, alebo v zmysle toho, že by som v tíme nejakú hráčku nechcel. Vždy je mojím cieľom stretnutie vyhrať a to znamená vybrať najlepší možný tím,“ zareagoval Lipták pre stránku Slovenského tenisového zväzu.

Škamlová vo svojom statuse otvorene priznala, že po opísaných praktikách stratila chuť reprezentovať a vyzvala zväz, aby neničil sny tým, ktorí sú ochotní im podriadiť všetko.

"Samozrejme, oceňujem, že Chantal chce reprezentovať a že to vždy bol jej sen. Napokon je to snom väčšiny športovcov. Myslím si však, že Chantal trochu nadhodnocovala svoju úroveň a svoje možnosti. Nevylučujem, že v budúcnosti situácia nemôže byť iná. Pre slovenský fedcupový tím by bolo skvelé, keby sme mohli mať v tíme deblovú špecialistku, ktorá dosahuje svetovú úroveň, ako napríklad Filip Polášek. Myslím si, že za tie roky, ktoré na okruhu pôsobím, mám celkom bohaté skúsenosti, prehľad a možno aj odhad na to, aká úroveň a kvalita je a bude potrebná a čo v daných stretnutiach budeme potrebovať. Pokiaľ sa niekto cíti osobne dotknutý a ukrivdený, alebo mu to nebodaj zobralo chuť pracovať, je mi to naozaj ľúto, ale určite na tom necítim vinu alebo spáchanú krivdu voči niekomu. Každopádne si za svojimi rozhodnutiami a nomináciami stojím a neurobil by som ich inak ani teraz. Pokiaľ má niekto chuť a záujem, nemám absolútne žiaden problém sa s ním stretnúť a osobne si prejsť akúkoľvek problematiku. Avšak v debate medzi štyrmi očami. Nepovažujem za korektné a ani správne komunikovať cez médiá," uzavrel Lipták.