Ide o vznikajúci ženský klub z Los Angeles s dočasným názvom Angel City. Oznam o tom, že dvojročná slečna Williamsová bude jednou z majiteliek klubu, sa objavil na jej Twitteri, ktorý spravujú rodičia. „Hrdá majiteľka Angel City,“ vyníma sa pri fotke malej Alexis Olympie.

V založení ženského klubu zohral významnú úlohu Serenin manžel a podnikateľ Alexis, okrem rodinky sú v investičnej skupine aj slávne herečky Natalie Portmanová, Jennifer Garnerová či Eva Longoria.

Alexis všetko oznámil v statuse na instagrame, kde ako jeden z dôvodov založenia klubu uviedol nespravodlivé rozdelenie priestoru v médiách pre športovkyne a športovcov. „Športová základňa fanúšikov po celom svete v porovnaní mužov a žien je 50 na 50, ale športovkyne dostávajú len štyri percentá z celkového priestoru v médiách. Sledovanosť ženských majstrovstiev sveta bola v USA v roku 2019 o 22 percent vyššia ako mužské finále v roku 2018,“ vysvetľuje Serenin manžel a internetový magnát.

Serenina dcérka sa stala spolumajiteľkou klubu z Los Angeles.
Serenina dcérka sa stala spolumajiteľkou klubu z Los Angeles.
Zdroj: instagram A.O.O.

„Som preto hrdý na to, že môžem pomôcť priviesť tento klub do Los Angeles. Som hrdý na to, že som súčasťou tejto skvelej skupiny, vo väčšine tvorenej ženami, ktorá chce priniesť ženský profesionálny futbalový klub do Los Angeles. Hlavne preto, že som fanúšikom tohto športu, ale aj preto, že verím, že je tu obrovský potenciál pre šport, ktorý tu je mnohými ľuďmi dlho podceňovaný. Ako niekto, kto trávi hodiny kopaním do lopty s mojou dvojročnou dcérou, chcem, aby pri tejto futbalovej revolúcii sedela v prednom sedadle. Investujem v mene svojej rodiny, pretože vytváranie nových možností je dôležité pre moju manželku aj pre mňa a chceme byť súčasťou tvorby lepšej budúcnosti pre našu dcérku Olympiu,“ dodal.

Toto však zďaleka nie je prvý prípad, keď sa meno Sereninej dcérky objavilo v spojení s podnikateľskými aktivitami. Prakticky po narodení jej rodičia vytvorili instagramový profil, na ktorom má dnes 603-tisíc sledovateľov a dokáže z neho zarobiť tisíce eur.

Koľko dokáže na instagrame zarobiť Alexis Olympia a koľko Serena? Portál republicworld.com vypočítal ich zárobky na jeden príspevok. Sumy sú v librách.
Koľko dokáže na instagrame zarobiť Alexis Olympia a koľko Serena? Portál republicworld.com vypočítal ich zárobky na jeden príspevok. Sumy sú v librách.
Zdroj: republicworld.com

Ako v decembri roka 2019 vypočítal web republicworld.com, za jednu uverejnenú fotku dokáže Serenina dcérka zarobiť približne 2100 eur, za video asi 3200 eur a za instagramový príbeh, ktorý je jej fanúšikom viditeľný po dobu 24 hodín, si dokáže prilepšiť o asi 740 eur.

„S takou fanúšikovskou základňou, akú Alexis Olympia už teraz má, môže potenciálne zarobiť jedným sponzorovaným videom viac, ako priemerne zarobí zdravotná sestra vo Veľkej Británii za mesiac,“ píše spomínaný portál.

Život v bavlnke

Serena a Alexis sa o svoj dvojročný poklad starajú ako v bavlnke. Alexis Olympiu obliekajú do šiat najluxusnejších značiek, užíva si s rodičmi dovolenky na jachte, stretla sa s Novakom Djokovičom a rodinka žije v luxusnej vile v Beverly Hills, ktorej hodnota je 5,7 milióna eur. Ako pripomína finančný portál Business Insider, ako trojmesačná sa malá Alexis Olympia stala najmladším človekom, ktorá sa dostala na titulnú stranu prestížneho magazínu Vogue.

Pozrite sa, ako hrá Serena štvorhru so svojou dcérkou: