Na víťaznú pretekárku Laru Gutovú-Behramiovú stratila 1,08 sekundy, od tretej Rakúšanky Stephanie Venierovej zaostala o 16 stotín sekundy.

„Dnes to skoro vyšlo. S jazdou som spokojná, dala som do toho všetko, aj keď niekde som urobila drobné chybičky. Neviem, či mám byť šťastná, že som štvrtá, alebo smutná, že mi ušlo pódium. Koniec koncov je to skvelý výsledok,“ hodnotila Vlhová svoju jazdu, ktorá jej vyniesla zatiaľ najlepší kariérny výsledok v tejto disciplíne.

V jednom momente jej jazdy sa fanúšikom zatajil dych. Vlhová pri skoku nekontrolovateľne letela a dopadla na ľavú lyžu. Pádu sa, našťastie, vyhla.

„Mám v hlave len jedno, aby som zostala v trati a nevypadla z nej. Po tom skoku to bolo na limite, trochu som sa zľakla. Potom som sa vypla v hlave a išla do toho naplno,“ tvrdí slovenská lyžiarka.

Ako následne povedala, zjazd v Crans Montane je najľahší z tých, ktoré išla, ale tiež skrýva nástrahy. „Skoky sú náročné. Na každý nejdeme priamo, ale skáčeme v zatáčkach, takže človek musí byť pripravený o to viac. Mne to raz trošku ušlo,“ vysvetľuje Vlhová, ktorá má pred ďalším zjazdom, ktorý je na pláne v sobotu, jedno prianie:

„Pre mňa je dôležité mať nižšie číslo. Je tu veľmi teplo, trať sa trošku zhoršuje každým číslom.“

Vlhová dosiahla v Crans Montane životný výsledok.
Vlhová dosiahla v Crans Montane životný výsledok.
Zdroj: Profimedia

Do sobotňajších pretekov však môže ísť s dobrou náladou aj istotou v nohách. V piatok skončila pred Federicou Brignoneovou (tá skončila na delenom 7. mieste), ktorá je jej súperkou v boji o glóbusy.

„Momentálne sa cítim veľmi dobre, na lyžiach mám pohodu, potom môžem dosahovať výsledky. Keď som prišla do cieľa a zbadala som, že som prvá, potešilo ma to, pretože som vedela, že Federica je veľmi silná aj v zjazde. Verila som, že to dnes môže byť veľmi dobré. Nakoniec mi pódium ušlo, všetko však má svoj čas. Verím, že niekedy určite príde,“ zakončila Vlhová.