Shiffrinová sa objavila na Slovensku v stredu krátko popoludní. Po tom, ako v Poprade vystúpila zo súkromného lietadla sa autom presunula do Jasnej, kde sú už v sobotu naplánované preteky SP. Ihneď po príchode do nízkotatranského strediska absolvovala Američanka testy na koronavírus, aby sa následne presunula do jedného z najluxusnejších hotelov pod severnou stranou Chopka. „Už na popradskom letisku ma pri pohľade na tamojšie kopce uchvátila tá nádhera. Takisto ma príjemne šokovalo štýlové privítanie s klavírnou hudbou. Vyzerá to tak, že na Slovensku sa mi bude páčiť, čo by som rada povedala aj po víkendových pretekoch,“ povedala už v Jasnej pred „svojim“ hotelom Mikeala Shiffrinová.

ZÁBERY Shiffrinovej v Jasnej na kopci i pred hotelom si pozrite vo FOTOGALÉRII 

Podľa našich informácii je celý hotel rezervovaný len pre ňu a jej tím. „Áno, pani Shiffrinová je u nás ubytovaná, no žiadne bližšie informácie vám v záujme jej ochrany nemôžem poskytnúť,“ dostali sme pri hotelových dverách odpoveď od recepčnej, keď sme sa na americkú lyžiarky pýtali.

A čo všetko jej a jej tímu štvorhviezdičkový hotel, ktorý leží v nadmorskej výške 1 220 metrov, ponúka? Moderné izby a suity s balkónom, odkiaľ sa naskytá nádherný výhľad na hory. Každá ubytovacia jednotka je vybavená satelitnou TV, minibarom a trezorom. Okrem toho má k dispozícii krytý bazén, relaxovať môže vo vonkajšej vírivke, fínskej či v infračervenej saune alebo si dopriať masáž. Nechýba wellness centrum, slnečná terasa a luxusná reštaurácia, v ktorej jej pocit domova vytvára otvorený kozub. Samozrejmosťou je súkromné parkovisko.

Bonusom je, že z hotela k sedačkovej lanovke Chopok Jasná – Luková, ktorou sa všetky pretekárky presúvajú na tréningový i súťažný kopec, to má Shiffrinová 20 metrov. A práve na nej sme ju aj včera zastihli, pričom spoločnosť jej robila mama Eileen a jeden z trénerov.

ZÁBERY Shiffrinovej luxusu si pozrite vo FOTOGALÉRII