Káštvorka na neolympijskej trati obhajovala striebro z vlaňajšieho šampionátu v Portugalsku. Z vtedajšej posádky však zostali iba Juraj Tarr a Gábor Jakubík. Súčasná zostava mala minimum času na prípravu, veď dokopy sa dala iba pár týždňov pred MS.

"Beriem to ako geniálny výsledok, pretože sme takmer netrénovali. Boli sme spolu šesť týždňov, prakticky sme mali štyri tréningy, z toho jeden bol desaťminútový, keď sme si nastavili loď. Za týchto okolností sme dosiahli niečo skvelé," zhodnotil vystúpenie na MS najskúsenejší z kvarteta Juraj Tarr.

Pozoruhodný príbeh má za sebou Ákos Gacsal. Vlani ešte reprezentoval Maďarsko, ktoré v piatok skončilo až štvrté práve za Slovenskom. Hoci má maďarské korene, v Szegede sa necítil domácom prostredí, hoci ako väčšina pretekárov má k miestnemu kanálu pozitívny vzťah.

Denis Myšák, Ákos Gacsal, Gábor Jakubík, Juraj Tarr
Denis Myšák, Ákos Gacsal, Gábor Jakubík, Juraj Tarr
Zdroj: tasr

"Mám to tu rád, ale nejako zvlášť sa tu necítim doma. Narodil som sa na Slovensku a reprezentujem Slovensko, takže som Slovák," povedal s úsmevom 25-ročný rodák z Komárna.

Cieľom všetkých športovcov sú olympijské hry a inak tomu nie je ani medzi osadenstvom K4, teda minimálne tých mladších. "Tisícka" však nepatrí medzi olympijské disciplíny, na svoju šancu tak musia čakať, kým sa neuvoľní miesto na "päťstovke".

To však neznamená, že by pódium na MS stratilo na hodnote. "Každá medaila poteší. Nie je to najväčší úspech, ale rozhodne patrí k najväčším," skonštatoval Jakubík.