Napokon sa mu tesne nepodarilo zabojovať o medaily a predstaví sa iba v B-finále. Prezentoval sa však vo vynikajúcom svetle, a kým mnohí športovci naprieč odvetviami lamentujú nad nahusteným programom, Rusnák v cieli nehľadal výhovorky.

"Na tisícke som vedel, že postúpim, takže som si ušetril sily na päťstovku, takže sa určite sa nesťažujem na únavu. Vlastne, na tisícke som sa celkom dobre rozjazdil. Mal som hodinu a pol na regeneráciu, naša fyzioterapeutka mi dala ľahkú nabudzovaciu masáž a v semifinále som mal v hlave iba päťstovku," povedal 31-ročný Rusnák.

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Matej Rusnák.
Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Matej Rusnák.
Zdroj: tasr

V Szegede panujú počas celého šampionátu vysoké teploty, hoci v piatok na obed hlásili okolo 30 stupňov Celzia, v stredu aj vo štvrtok ortuť teplomera hravo prekonala tridsaťstupňovú hranicu. "Celé leto trénujeme v teple, tak nám neostalo nič iné, len si zvyknúť," skonštatoval Rusnák.

Pridal k zástupu pretekárov vychvaľujúcich atmosféru. "Je fantastická. Každý, kto to pozná pomery vie, aký šampionát dokážu zorganizovať Maďari. Cez víkend spadne tribúna."