Gelle sa vyhecoval k skvelému výkonu a v sobotu vybojoval štvrté miesto a miestenku na OH 2020 v Tokiu v K1 na 1000 metrov. O deň neskôr splnili úloha aj káštvorka na päťstovke, ktorá účasť v Tokiu ešte ozdobila bronzovými medailami. "Toto bola moja najťažšia príprava v živote. Táto minúta a pol bola ešte dlhšia ako na olympiáde. Veľmi sa mi uľavilo, som rád za medailu, ale najmä olympijská kvóta bola pre mňa neskutočne dôležitá," priznal tréner K4 Peter Likér.

Práve na jeho pleciach ležala zodpovednosť za rozhodnutie o zložení slovenskej vlajkovej lode. Sám vie, že jeho voľba vyvolala neraz "zlú krv" medzi pretekármi. Zodpovednosť si však uvedomuje a jeho zámerom nebolo kohokoľvek poškodiť.

Slovenský štvorlístok Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek získal bronz.
Slovenský štvorlístok Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek získal bronz.
Zdroj: tasr

"Vedel som, že ak sa nepodarí kvalifikácia, prvá padne moja hlava. Veľmi sa ospravedlňujem Gáborovi Jakubíkovi, že nesedel v K4. Viem, že je skvelý chalan. Urobil veľký krok, keď prišiel ku nám trénovať. Ospravedlňujem sa aj Peťovi Gellemu, no K2 sme už neverili. O to som naozaj šťastnejší, že sa mu podarilo získať miestenku a zo srdca mu gratulujem. Získali sme päť miesteniek, čo je pre malú krajinu ako Slovensko vynikajúci výsledok, takže môžu byť všetci spokojní," povedal Likér slovenským médiám.

Úspech káštvorky i Gelleho aj bronz neolympijskej K4 na 1000 metrov môže podľa neho prispieť aj k normalizácii vzťahov medzi kanoistami. "Teraz je každý najedený, takže môže premýšľať nad vecami. Aj ja som len človek, veľa trénujeme, pre kvóty som musel vsadiť na jednu kartu a zvolil som káštvorku."