Rodáčka z Bratislavy sa dostala k tomuto športu úplnou náhodou. A paradoxne má v tom prsty jej otec, bývalý hokejový reprezentant a kapitán Slovana Ján Lipiansky. „Raz ma úplnou náhodou otec zobral na thajský box a už mi učaroval. Tatino a moja celá rodina sú mi veľkou oporou a majú nemalú zásluhu na tom, kde som,“ prezradila Viki.

Pyšná môže byť na to, že je prvou Slovenskou, ktorej sa niečo takéto podarilo. Vo vrecku má profesionálnu zmluvu od svetovej organizácie, v rámci ktorej od zápasí šesť duelov v priebehu dvoch rokov. „Možno sa to laikom nezdá, ale príprava na jeden zápas trvá aj tri mesiace. Absolvovala som však tvrdú prípravu pod vedením môjho trénera Omara Ahmada. Dreli sme vo švédskom Štokholme, ale aj doma v Bratislave, v T.F.C. gyme. Musela som zmeniť aj stravovacie návyky, pretože si musím prísno strážiť váhu. Jem všetko, len s mierou a organizovane,“ dodala.

V ďalekom Vietname zdolala slávnu Britku Amber Kitchen. „Som rada, že sa mi niečo takéto podarilo. Držala som sa taktiky a to mi pomohlo vyhrať svoj prvý zápas. A navyše nad súperkou, ktorá patrí k absolútnej špičke,“ skonštatovala. Hrdý na dcéru je aj otec. „Za odmenu ju pozvem na večeru,“ uzavrel Ján Lipiansky.