Chorvátsko na čele má 10 bodov, Maďari a Slováci po deväť a Wales šesť, ale o zápas menej. Pred finále kvalifikácie celkom dosť adeptov na dve miestenky. Slovensku by mohlo zahrať do karát, že dva z troch zápasov hrajú doma. No a práve prvý z nich proti Walesu 10. októbra v Trnave by mohol kľúčový. Pri víťazstve by odrovnali jedného konkurenta a výrazne si prilepšili byť pod menším tlakom pred poslednými dvomi zápasmi.

V novembrovom asociačnom vycestujú slovenskí sokoli do Chorvátska a na záver privítajú outsidera z Azerbajdžanu. Matematika je ľahká. Slováci hrajú o deväť bodov, ale postúpiť by mohli, aj keby získali len štyri.

Reálne scenáre postupu/nepostupu:

Fantastický scenár - zisk 9 bodov – Výhra nad všetkými súpermi by sa rovnala postupu bez ohľadu na výsledky zvyšných tímov.

Scenár do pohody - zisk 7 bodov – V tomto prípade by mohlo o postupujúcom rozhodovať aj vzájomný zápas s Maďarskom alebo Chorvátskom.

Zradný scenár - zisk 6 bodov – V tomto prípade by sme sa museli spoliehať na to, že Maďari neuhrajú viac ako šesť bodov a Wales neuhrá viac ako 8 bodov, zároveň však musí prehrať so Slovensko.

Nervydrásajúci scenár - zisk 4 bodov – Pri tomto scenári by sme už tŕpli do posledných minút kvalifikácie. Pri prehre v Chorvátsku, remíze s Walesom a Azerbajdžanom by nám museli pomôcť Maďari a z posledných zápasov získať maximálne štyri body. Nastúpia pri tom na pôde Walesu a aj Chorvátska.

Katastroficky scenár – Zisk 0 alebo 1 bod – Slovensko by si pozrelo šampionát z obývačky