POZRITE SI ŠOKUJÚCE POROVNANIE ZÁROBKOV BOJOVNÍKOV V GALÉRII

Časy, keď bolo MMA v našich končinách v plienkach, sú preč. Dnes dokážu zmiešané bojové umenia prilákať davy fanúšikov na štadióny aj k televíznym obrazovkám a aj samotní bojovníci si dokážu naplniť peňaženky a živiť sa týmto športom.

„Sme novodobí gladiátori. Keď majú futbalisti také výplaty, prečo by si to nezaslúžili zápasníci? Drieme rovnako tvrdo, ak nie viac,“ povedal Vémola.

Zakladateľ Oktagonu Pavol Neruda síce kvôli záväzkom v zmluve nechcel prezradiť, koľko zarobili Végh a Vémola po zápase storočia, český Blesk však už pred súbojom odhalil sumy, o ktoré si mali prilepšiť.

Vémola však tvrdí, že si za zápas skoro nič nezarobil a bojoval prakticky zadarmo. „Príprava, dovoz tréningových partnerov a všetko ostatné ma bude stáť celú výplatu. Mne je to však úplne jedno. Nie je to zápas o peniazoch, ale o vízii nesmrteľnosti. Najťažšie zápasy sa hrajú zadarmo. Ako povedal Conor McGregor: po to

mto zápase sa o ňom bude dlho rozprávať. To je celé, čo ma zaujíma.“

K zárobkom sa pre Šport24.sk vyjadril aj Végh: "Suma nebola nejaká super. Napríklad taký futbalista by z tej sumy vôbec neodpadol. Možno sme dostali aj málo na to, akú šou sme s Karlosom urobili."

Šokujúco však vyznieva porovnanie zárobkov dvoch súbojov, ktoré boli za posledný rok v Česku a na Slovensku najsledovanejšie, na jednej strane Végh a Vémola, na druhej raperi Marpo a Rytmus, ktorí si to rozdali v boxe. Napriek tomu, že Végh s Vémolom sú profesionáli, zárobkami sú oproti raperom len chudobní príbuzní.

Pozrite si v GALÉRII, koľko zarobili za zápas nielen spomínané mená, ale aj sumy, ktoré si dokážu zarobiť najlepší bojovníci sveta.