„Zápas storočia“, ako bol súboj slovenského a českého bojovníka titulovaný, trval len dve minúty, po ktorých Végh nekompromisne poslal Vémolu k zemi a stal sa víťazom súboja. Eufória na jednej strane, obrovské sklamanie na druhej.

„Attilovi sa spln senil, mne sa môj sen zrútil,“ hovoril dobitý Vémola po zápase. Dlho však v úzadí nezostal. Netrvalo dlho a verejným odkazom si vypýtal odvetu s Véghom.

Na snímke Karlos Vémola počas turnaja zmiešaných bojových umení. Oktagon 15
Na snímke Karlos Vémola počas turnaja zmiešaných bojových umení. Oktagon 15
Zdroj: MICHAL SMRČOK

„Stanem sa jeho nočnou morou. Pôjdem tvrdo za Pavlom Nerudom, Ondrom Novotným (promotéri Oktagonu, pozn.) a Attilom po svoju odvetu. Zaslúžim si ju, pretože sa mi rozplynul sen, ktorý budujem šesť rokov. Nedovolím, aby sa zrútil kvôli jednému úderu. Potrebujem v hlave vedieť, že som prehral s lepším bojovníkom,“ dodal český bojovník, ktorého vyhliadky na návrat do najprestížnejšej organizácie UFC dostali vážnu trhlinu.

„UFC sa mi už nepodarí, keď mi dá Attila šancu re-matchu, tak ju využijem,“ vyhlásil Vémola, a keď chcel zapriať svojmu súperovi pekné sviatky, opäť ho mierne podpichol a dodal aj hlášku z legendárneho filmu Terminátor, po ktorom má prezývku: „Prajem Attilovi a jeho rodine pekné sviatky, nech si užíva zaslúžené víťazstvo, no v roku 2020 budem späť! Odvetu nedlží len mne, no aj všetkým slovenským fanúšikom. Tisíce ich prišli do Prahy a podporovali ho. Pre česko-slovenské MMA urobili veľmi veľa a zaslúžia si zápas takéhoto formátu aj na Slovensku. I‘ll be back.“