Tu si pozrite šťastného otca Romana Voláka

Volák s potešením priznal, že si vďaka dnešnej modernej dobe mohol urobiť množstvo video-záberov z pôrodu, ktoré mu ostanú navždy na pamiatku. „Pocity sú úžasné. Bol som pri pôrode malého. Dokonca som prestrihol pupočnú šnúru. Po pôrode som mal synčeka ako prvý v náručí. Je to pre mňa brutálna spomienka. Nedá sa to opísať, treba to zažiť,“ prezradil pre náš portál novopečený otec.

Jeho priateľka Lea bola od piateho mesiaca v rizikovom tehotenstve. Podriadila však všetko tomu, aby malý Leonard prišiel na svet zdravý. „Veľká vďaka a obdiv patrí mojej Lei. Bola v rizikovom tehotenstve a robila všetko pre to, aby bolo dieťa v poriadku. Aj samotný pôrod bol na jednotku,“ vyznal sa dojatý Volák.

Najúspešnejší slovenský karatista Roman Volák je od stredy hrdým otcom, kedy mu priateľka Lea priviedla na svet synčeka Leonarda.
Najúspešnejší slovenský karatista Roman Volák je od stredy hrdým otcom, kedy mu priateľka Lea priviedla na svet synčeka Leonarda.
Zdroj: archív

Rodák z Košíc obetuje kvôli príprave na vrcholové podujatia v karate množstvo času. Na tréningoch trávi denne niekoľko hodín. Na jeho postave a úspechoch sa to však aj viditeľne odráža. Synček Leonard otcov dlhoročný stereotyp poriadne nabúral. „Myslím si, že život sa mi zmení od základov. Mám 42 rokov a bola načase, že prišla táto zmena. Strašne som si to prial a som rád, že to prišlo. Som naučený ráno vstávať a prakticky celý deň sa venovať športu a sebe. Dúfam, že môj vysnívaný potomok ma prinúti tak trochu kašľať na šport,“ priznal 42-ročný karatista.

Roman Volák je historicky najúspešnejší slovensky a dokonca aj svetový karatista. Na svojom konte má vyše 100 titulov svetového a európskeho šampióna. O niekoľko dní ho čakajú ďalšie majstrovstvá. „O týždeň ma čakajú majstrovstvá sveta. Tým, že moja Lea bola na rizikovom tehotenstve, tak som mal čas sa celé leto pripravovať. Cítim sa v skvelej forme a už sa neviem dočkať, ako nakopem súperom zadok. Môj synček je moja veľká motivácia a chcem to urobiť pre neho,“ dodal pre náš Šport24.sk odhodlane.