Rodák z Komárna patrí medzi najskúsenejších slovenských športovcov a aj ako 39-ročný stále dokazuje, že nepatrí do starého železa. V Tokiu sa predstaví v štvorkajaku s mladými puškami, pričom najmladší z posádky Samuel Baláž je o 17 rokov mladší ako Vlček. S disciplínou vraj mladíci problém nemajú. „Samozrejme, chalani sú nabudení a namotivovaní. Zažili už veľké preteky a vedia, čo sa od nich očakáva. Nie sú vystresovaní a ani si zbytočne nepripúšťajú tlak. Teším sa, že môžem s nimi sedieť v štvorkajaku,“ povedal nám Vlček priamo z Tokia. Štvorkajak sa predstaví v rozplavbách v noci zo štvrtka na piatok (3.51 SEČ).

Doma má už skúsený kanoista bronz z Atén a dve striebra z Pekingu a Ria de Janeiro. Na sklonku kariéry by to chcelo skompletizovať medailovú zbierku z najväčšieho športového sviatku, no Vlček je optimista. „Teším sa, že tu môžem byť a pochopiteľne, máme ambície a chceme priniesť medailu. Vieme, že máme silných súperov. Španieli s Nemcami sú takmer neporaziteľní a rozdajú si to o popredné priečky. Pokiaľ my nič nepokazíme a sadne nám to, tak verím, že po tretie miesto si dopádlujeme my. Je to náš cieľ, s ktorým sme sem prišli a dúfam, že sa nám to podarí,“ priblížil ciele slovenský kanoista a dal jasne najavo, že aj bronzová medaila bude veľkým úspechom.

Rovnako ako on to vidí aj bývalý rýchlostný kanoista a dvojnásobný medailista spod piatich kruhov Juraj Tarr. „Medaila by mohla byť, lenže Nemci a Španieli sú veľmi silní. Z toho, čo som zatiaľ videl, tak situáciu komplikoval vietor, ale verím, že cenný kov získame,“ zaželal si pre Šport24.sk. Svojmu blízkemu kamarátovi v Tokiu fandí a rád by ho videl na krku so zlatom. „Erikovi chýba už len to, nič iné. Bodaj by sa mu to podarilo, ale dopredu o tom nechcem radšej hovoriť,“ dodal legendárny kanoista.

Aj majster tesár sa utne

Tarra s Vlčekom spája dlhoročné priateľstvo a aj množstvo zábavných spomienok. „Na olympiáde v Londýne sme sa išli rozjazdiť spolu s Erikom a začalo husto pršať. On už bol na vode a ja som sa práve odrážal od pontónu, no zle som si nastavil uhol na pádle, zatiahol som hranou a vykúpal sa vo vode. Mal som šťastie, že to nik iný vtedy nevidel,“ prezradil nám Tarr so smiechom vtipnú historku.