Vo štvrťfinálových, semifinálových a finálových zápasoch sa prvé tri zápasy série budú v prípade remízy predlžovať 20 minút, hrať sa bude 5 na 5. Ak sa nerozhodne, nasledovať bude séria piatich nájazdov. V prípade štvrtého zápasu série, ak v nej bude stav 1:2 alebo 2:1, platí to isté ako v predchádzajúcich troch zápasoch. Ak však bude stav 3:0 resp. 0:3, bude sa v prípade predĺženia hrať 5 na 5 až do rozhodnutia bez nájazdov. Rovnaký scenár potom platí aj pre zápasy číslo 5 až 7.
      
Pred štartom štvrťfinále sa štyri tímy stretli v predkole play off. Trenčín v ňom vyradil Banskú Bystricu 3:1 na zápasy, rovnakým pomerom skončila aj séria Nových Zámkov z Košicami.
      
V tejto sezóna platia plávajúce termíny až od semifinále, ktoré je na programe najskôr 16. apríla a podľa vývoja sérií sa určí aj termín finále. Majster SR bude známy najneskôr 13. mája. Zápasy vo vyraďovačke sa budú hrať so špeciálnymi pukmi s logom play off, originálny dizajn dostanú aj puky pre finále. Opäť sa bude udeľovať Zlatá korčuľa pre najužitočnejšieho hokejistu. Naposledy ju v roku 2019 získal Samuel Buček v drese Nitry, ktorý bude teraz hájiť farby Slovana.
      
Vlani najvyššiu súťaž nedohrali, zástupcovia klubov v marci rozhodli o jej predčasnom ukončení pre šíriacu sa koronavírusovú infekciu.