"Vítam našu novú posilu. Oto Haščák bude pôsobiť v dvojfunkcii, okrem postu asistenta generálneho manažéra bude aj hlavným skautom. Bude sledovať hráčov, mať na starosti komunikáciu s vytypovanými hokejistami v prípravnom období. Spoluprácu s ním sme mali naplánovanú už pred minulými MS, ktoré sa však, bohužiaľ, pre koronavírus zrušili. Takže sme museli rok čakať. Teší nás, že Oto je nám aj popri funkcii skauta New Yorku Rangers ochotný pomôcť. Teším sa na spoluprácu, Oto prinesie do reprezentácie hokejový rozum a skúsenosti," povedal na utorkovom tlačovom brífingu prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a zároveň generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Päťdesiatsedemročný Haščák si ponuku od zväzu veľmi váži: "Ako Miro povedal, o tejto funkcii sme sa rozprávali už začiatkom minulého roka, vzniknutou situáciou sa to celé posunulo. Je to pre mňa obrovská výzva. V národnom mužstve som fungoval ako hráč, čo sa týka tejto pozície, ani sám neviem, čo ma presne čaká. Určite však poskytnem svoje znalosti, informácie a skúsenosti, ktoré som dosiahol za uplynulých 18 rokov vo svete skautingu."

Vo funkcii skauta pôsobil v minulosti v kluboch NHL Boston Bruins a Los Angeles, dvanásty rok ťahá v NY Rangers. "Moja práca spočíva v pozorovaní hráčov z celej Európy. Mám dostatok skúseností aj s našimi hráčmi a tým pádom by som veľmi rád v tomto smere pomohol národnému mužstvu. Budem komunikovať s hráčmi v Europe, Miro bude zasa oslovovať hokejistov pôsobiacich v zámorí. Je to zatiaľ akýsi test, moja zmluva sa týka iba najbližších MS. Po tomto období ju vyhodnotíme a podľa toho sa rozhodneme, či budem v reprezentácii ďalej pokračovať. Verím, že v týchto pochmúrnych časoch urobíme na šampionáte hokejovým fanúšikom radosť," uviedol bývalý dlhoročný slovenský reprezentant.

Jeho angažovanie privítal aj tréner SR Craig Ramsay. "S Mirom sme sa už niekoľko rokov bavili, že budeme potrebovať nejakú posilu. Spoločne sme sa zhodli, že Oto je ideálny člen. Teší nás, že sa k nám pripojil," povedal na adresu Haščáka reprezentačný kormidelník, ktorý sa iba pred pár dňami vrátil z Floridy na Slovensko.