Valábik vo svojej knihe otvoril trinástu komnatu slovenského hokeja, čím naštval viaceré hokejové legendy vrátane Jána Filca, Jozefa Golonku či Ľubomíra Pokoviča. A práve posledný menovaný to nenechal len tak a bývalého obrancu, ktorý odohral v drese Atlanty Thrashers 80 zápasov v NHL, zažaloval. „Áno, je to pravda, žalobu som podal už pred rokom. Pán Valábik vedome klame. To bol hlavný dôvod, pre ktorý som sa tak rozhodol,“ povedal pre Šport24.sk tréner Ľubomír Pokovič, ktorý nežiada nemajetkovú ujmu, ale od Valábika chce verejné ospravedlnenie.

Svoje vyjadrenie nám ponúkol aj Boris Valábik. „Pánovi Pokovičovi prekážali vyjadrenia v mojej knihe na jeho osobu. Konkrétne išlo o svetový šampionát v roku 2009, kde boli naše pohľady na rovnakú vec očividne odlišné. Či je to dôvod na žalobu, nech si urobí obraz každý sám. Ja na tom názor mám a určite ho budem pred súdom prezentovať,“ skonštatoval odchovanec nitrianskeho hokeja.

Valábik zároveň tvrdí, že s Pokovičom sa chcel stretnúť a celú záležitosť si vydiskutovať. „Predostrel som svoj návrh, v rámci ktorého som mal záujem sa s pánom Pokovičom stretnúť. Podľa slov jeho právnej zástupkyne to akceptoval, ale na dohodnuté stretnutie nakoniec neprišiel,“ pokračoval Valábik, na čo Pokovič kontroval: „Moja právna zástupkyňa má plnú moc, takže čo by som ta mal robiť ja?!“ 

Bývalému obrancovi, ktorý má dnes v RTVS vlastnú šou, príde táto záležitosť úsmevná. „Ak mám byť úprimný, celé sa mi to zdá pritiahnuté za vlasy. Ak by totiž chcel človek niekomu ublížiť, tak to urobí úplne inak a nie v súvislosti s faktami zo svojho života. Napriek tomu využijem všetky možnosti, aby som sa bránil,“ dodal Boris Valábik.

Čo rozčúlilo Pokoviča

Bývalý asistent reprezentačného trénera sa nestotožnil vo Valábikovej knihe s nasledujúcimi vetami: „Filc a jeho asistent Ľubomír Pokovič, ktorý mal na starosti obrancov, ma poslali na presilovku. A potom ma neposlali na oslabenie, lebo som predtým nezahral dobre presilovku. Spravili zo mňa hlupáka. Je to rovnaké, ako keď vo futbale pošlú strelca do obrany a naopak.“