Rozhodol o tom Okresný súd Bratislava I na základe podnetu pätice hráčov Miroslava Zaťka, Henricha Ručkaya, Richarda Nejezchleba, Filipa Dundáčka a Janisa Andersonsa. Podľa súdu totiž klub stále nemá vyrovnané záväzky so spomínanými bývalými hráčmi.

Novým Zámkom teda hrozí strata tipsportligovej licencie a skutočnosť, že nebude môcť pokračovať v najvyššej slovenskej súťaži v prebiehajúcom ročníku. Vyrovnanie dlhov z minulých sezón je jednou z podmienok, aby Výkonný výbor SZĽH udelil klubu licenciu, ktorú potrebuje na štart v súťaži.

Tréning hokejistov Nových Zámkov.
Tréning hokejistov Nových Zámkov.
Zdroj: tasr

Hráči sa teda rozhodli riešiť celú situáciu súdnou cestou. Hráčsky agent Tomáš Krejčí kritizoval postup VV SZĽH, ktorý pred začiatkom sezóny situáciu detailne neriešil a akceptoval čestné prehlásenie majiteľa klubu HC Nové Zámky Františka Suchardu.

"Pán Krejčí mal deväť hráčov, z toho šesť bolo vyplatených, zvyšní traja sú v sporovej časti. Nejde u nich o celú výšku platu, ale iba o časť. Deklarovali sme, že nie sme orgán na to, aby sme posudzovali právnu argumentáciu sporovej časti pohľadávok. Súhrnne bolo hráčom Nových Zámkov na mzdách vyplatených vyše 600-tisíc eur, z toho iba maličké percento je sporové. Z hľadiska licenčnej smernice to nebráni tomu, aby prišlo k odobraniu licencie Novým Zámkom," argumentoval ešte 1. augusta tohto roka generálny sekretár SZĽH Miroslav Valíček.

Stanovisko agenta Tomáša Krejčího k situácii znie nasledovne: "Pokiaľ zväz dodrží svoje stanovisko, tak musí rešpektovať rozhodnutie súdu v súlade s príslušnou smernicou klubu odoberie extraligovú licenciu. Našťastie sudkyňa Okresného súdu Bratislava I nebola členkou Rady Pro-hokeja a na celú situáciu sa pozrela z hľadiska právnych predpisov a dospela k názoru, že voči dlžníkovi je nutné začať konkurzné konanie."