Novozvolený prezident klubu Július Prekop nastúpil do práce s vysúkanými rukávmi, no onedlho prišiel šok. „Myslel som si, keď som prišiel do vyprázdnenej kancelárie aj s kobercom, že začneme fakt s čistým štítom. No koncom septembra pri kontrole stavu účtu sme prišli na to, že účet je v mínuse vyše 300-tisíc eur. Na základe tejto skutočnosti sme kontaktovali banku a pýtali sa, čo sa stalo,“ objasnil Prekop.

No a potom zistili niečo čudesné. „Oznámili nám, že na klub podala exekúciu firma Saluss, zastúpená Romanou Valachovou, ktorá je dcérou bývalého prezidenta Igora Valacha. Bývalý prezident uznal záväzok MHK Dubnica k firme Saluss vo výške 285 840 za prenájom ľadu pre deti do 15 rokov mimo školy Pavla Demitru a mužov od roku 2015. V praxi to znamená, že ak záväzok bude exekučným súdom v Banskej Bystrici uznaný za oprávnený, náš klub skončí,“ konštatoval terajší šéf dubnického hokeja.

Oslovili sme aj bývalého šéfa klubu Igora Valacha. „Je to normálne exekučné rozhodnutie súdom. Nemohol si to predsa nikto vymyslieť len tak. Ak má niekto pripomienky, nech podá námietku. A keď bude odôvodnená, tak sa exekučné konanie pozastaví,“ dodal suverénne.

Prvé hokejové kroky robil práve na dubnickom ľade.
Prvé hokejové kroky robil práve na dubnickom ľade.
Zdroj: archív

Zástupcovia mesta sľúbia, že pomôžu

Vyjadril sa aj zástupca mesta, kde vyrástli také esá ako Demitra, Tatar, bratia Pavlikovskí či Kopecký. „Sme pripravení poskytnúť súčinnosť tak, aby bola táto podľa nás nezmyselná exekúcia zastavená čo najskôr a klub mohol ďalej reprezentovať mesto,“ povedal zástupca primátora Dubnice Adrián Gazdík.