Skromný útočník Michal Chovan, ktorý sa v lete rozhodol prestúpiť do Košíc zo Zvolena, urobil dobré rozhodnutie. Zjavne sa mu darí. No zostáva pevnými nohami na zemi. „Ešte je len začiatok, ale treba povedať, že skutočne nám to ide. Sme výborná partia a odráža sa to na výsledkoch. Všetko tu klape ako má, vládne preto spokojnosť,“ prezradil Michal.

Jeho útoku to mimoriadne sype. „Čím to je? Asi mojimi skvelými spoluhráčmi...Jednoducho sme si sadli. Vyzerá to tak, že ja som na nahrávky, Marcel Haščák na góly a Majdan je obojživelník. Sme ako traja mušketieri – jeden za všetkých, všetci za jedného,“ zasmial sa Chovan.

V Košiciach nastúpilo v lete nové vedenie i tréner - Peter Draisaitl. „Vštepil nám systém, ktorý nám sedí, piati dopredu, piati dozadu. Navyše po ľudskej stránke je to super chlapík. Myslím si, že kvalita tu je, tak sa dá z toho niečo zložiť. No netreba podliehať eufórii, treba ísť skromne za svojím cieľom,“ dodal Chovan. Ten sa ukázal aj ako dobrý tanečník. V nedeľu, keď košickú kabínu navštívil po výhre nad Michalovcami 3:0 ľudový súbor, si aj zakrepčil. „Spievali tu úvodnú hymnu a Dávid Skokan ich potom zavolal. Skúsil som si nejakú kreáciu, no tančiť sa bude až po sezóne,“ uzavrel.