Už v júni pridal Jágr na sociálnu sieť úprimný odkaz na adresu Gotta. „Pred viac ako 2000 rokmi Boh poslal Ježiša na svet, aby nám ukázal, ako máme správne žiť. Pred 80 rokmi nám Čechom poslal Karla Gotta, aby nám spríjemnil život počúvaním jeho piesní. On je ten, čo dokázal spojiť vôľu, pracovitosť, talent a skromnosť. On je ten, ktorý nám dáva zabudnúť na starosti pri počúvaní jeho piesní. On je ten, ktorý nám jeho prítomnosťou dodáva nádej, že dobro, láskavosť a slušnosť môžu zvíťaziť, a to nielen v rozprávkach.“

Po Gottovej smrti smútia osobnosti zo všetkých sfér, medzi nimi aj športovci. Čakalo sa aj na to, ako zareaguje a spomenie si na legendárneho speváka Jágr.

„Ak by som sa mal aj ja vyjadriť ku Karlovi Gottovi, musím začať zoširoka. V súvislosti s ním všetci a zakaždým zmieňovali slová ako profesionalita, džentlmenstvo, pokora, pracovitosť. To sa všeobecne vie a uznáva. Ja k tomu dodávam, že nie je veľa ľudí na svete o to menej u nás, ktorí sa snažia prísť na zmysel života. Na dôvod, prečo sme tu, čo tu robíme. Aké to má celé zmysel. Môj názor je, že Karel Gott na rozdiel od väčšiny z nás úplne presne vedel, aké je jeho poslanie a maximálnou možnou mierou ho pre nás naplnil. Podľa mňa chcel robiť radosť sám sebe s vedomím presahu, že zároveň robí potešenie druhým. To je tá vzájomná prepojenosť. A dôvod, prečo nazvať Karla Gotta vyvoleným,“ napísal na instagrame Jágr.