V predčasne ukončenej sezóne skončili Spišiaci na 6. mieste, teraz majú pred sebou oveľa vyššie ciele. "Po predčasnom ukončení sezóny 2019/2020 vládlo vo vedení HK SNV a u všetkých hráčov kádra A-mužstva obrovské sklamanie. Vedenie si dalo za cieľ napriek neľahkej situácii zohnať dostatok sponzorov a finančných prostriedkov na kvalitné a bezproblémové fungovanie A-mužstva. Sme veľmi radi, že okrem výraznej podpory mesta Spišská Nová Ves sa nám k dnešnému dňu podarilo rozpracovať generálneho sponzora a niekoľko ďalších sponzorov, ktorí uverili konceptu a vízii HK SNV. To nás zaväzuje ako po manažérskej tak po športovej stránke urobiť všetko preto, aby sa seniorsky hokej v Spišskej Novej Vsi vrátil do najvyššej súťaže," uviedol riaditeľ klubu Peter Potenga v tlačovej správe mesta.

Vedenie tímu sa preto snaží zložiť čo najlepšie mužstvo. Traja noví hráči pôsobili v uplynulej sezóne v tipsportligových Michalovciach a pre Spišskú by mali byť výrazné posily v postupovom boji. Brankár Surák a obranca Hančák sa navyše vrátili do domovského klubu. Okrem nich sa vedenie dohodlo aj s ďalšími hráčmi. "Boli oslovení hlavne odchovanci spišskonovoveského hokeja. Sme radi, že s viacerými z nich sa dohodneme na spolupráci. Rokovania s ďalšími odchovancami a inými hráčmi ešte pokračujú, ale herný káder A-mužstva je na 80 percent vyskladaný. Veľkou posilou pre budúcu sezónu bude aj mladík z Poľska Damian Tyczynski, o ktorého bol záujem z troch extraligových klubov. Ďalšie mená budú postupne pribúdať, za nás rozhodovali skúsenosti, odhodlanie a srdce," priblížil športový manažér Richard Rapáč.

Ambície HK SNV postúpiť do extraligy privítal aj primátor mesta Pavol Bečarik: "Som rád, že naši hokejisti majú takéto ambiciózne ciele. Investície vynaložené na obnovu hokejovej infraštruktúry v našom meste tak majú zmysel." Spoluprácu s radnicou si pochvaľuje aj klub. "Chceme sa poďakovať mestu za jeho dlhoročnú podporu. Veríme, že sa nám spoločným úsilím podarí prilákať ešte viac fanúšikov na zimný štadión kvalitným hokejom a zažiť tak eufóriu, ktorú si spišskonovoveský hokej po dlhých rokoch zaslúži v zmysle nášho motta: Jedno mesto, jeden cieľ, jedna rodina," dodal P. Potenga.

Klub sa predstaví aj v pohárovom turnaji Kaufland SuperCup 2020/2021. Turnaj prinesie zaujímavú konfrontáciu klubov Slovenskej hokejovej ligy a Tipsport ligy. Zložený je zo štyroch základných skupín, v ktorých sú kluby rozdelené regionálne, pričom spišskonovoveský klub patrí do tretej skupiny.

Rozpis zápasov v rámci základnej skupiny:

8. septembra: HK Spišská Nová Ves - HK Dukla Ingema Michalovce

10. septembra: HK Spišská Nová Ves - HC Košice

15. septembra: HK Spišská Nová Ves - HK Poprad