Do 50. minúty sa zápas Drážďan proti Benátkam nad Jizerou niesol v pokojnom duchu. Hostia z Nemecka viedli 6:2 a kráčali pevne za víťazstvom.
Práve vtedy rozhodcovia vylúčili Kanaďana Dala Mitchella. Ten stihol ešte kroščekovať ležiaceho hráča, potom si vyhliadol rozhodcu, ktorému to išiel vysvetliť.

Dostal trest dve minúty za vysokú hokejku a k tomu osobný trest. Keď ho rozhodca poslal do šatne, Kanaďan sa úplne zbláznil a pokúsil sa ho napadnúť. Arbiter mal šťastie, že boli nablízku jeho kolega a Mitchellovi spoluhráči, ktorí zabránili besnému útoku.

Dale Mitchell chcel napadnúť rozhodcu.
Zdroj: repro foto youtube.com

Zápas sa napokon nedohral, pretože ho rozhodcovia po tomto incidente predčasne ukončili.

„Rovnako ako v poslednom prípravnom zápase, aj teraz rozdali rozhodcovia veľa trestov, s ktorými nie vždy súhlasím. Radi by sme dohrali zápas, pretože sme boli jednoznačne lepším tímom. Nakoniec však bolo rozhodnutie rozhodcov ukončiť zápas logické. Záver by nepomohol ani jednému tímu,“ cituje pozápasové slová trénera Drážďan nova.cz.