Voráček bol pred ZOH 2010 vychádzajúcou hviezdou NHL, no na olympiádu do Vancouveru sa nedostal a dodnes sa s tým nezmieril. Zazlieva to najmä vtedajšiemu trénerovi reprezentácie Vladimírovi Růžičkovi. „Bol som z toho smutný. Nebolo to totiž po prvýkrát, čo som cítil, že Vláďa Růžička so mnou nejedná férovo. Mám pocit, že mi celú mladosť sral na hlavu,“ povedal Voráček bez servítky v spovedi pre portál bezfrazi.cz.

Slová skvelého hokejistu a veľkej opory Philadelphie Flyers zaskočili aj samotného Růžičku. „Neviem, je to už desať rokov dozadu. Tím bol taký, aký bol a netvoril som ho sám. Proste sme sa nejako rozhodli,“ prezradil trénerský búrlivák pre isport.cz.

Růžička bol pritom doteraz v tom, že jeho vzťah s Voráčkom je v poriadku. „Toto ma zaskočilo. Síce v roku 2010 nešiel na olympiádu, ale už ako veľmi mladý sa dostal na majstrovstvá sveta. Neviem, čo si mám o tom všetkom myslieť. Určite ma to mrzí. Nikdy som si nemyslel, že by bolo medzi nami niečo zlé. Boli sme v pohode, nechápem to,“ dodal prekvapený kouč Hradca Králové.