Zverenci trénera Craiga Ramsayho boli zámorskému celku dve tretiny viac než vyrovnaným súperom, no z ľadu napokon aj tak schádzali pre prehre o štyri góly. „Nebudem len kritizovať, dve tretiny sa na ten zápas pozeralo veľmi dobre. Kvalita bola na jednej i druhej strane, no bohužiaľ, hokej sa hrá na góly a tých strelil viac náš súper,“ skonštatoval na úvod Vinco Lukáč, ktorý vzápätí vyzdvihol nášho brankára Adama Húsku. „Spoluhráči mu môžu ruky-nohy bozkávať za to, čo pochytal. Najmä preňho musí byť tá prehra krutá,“ dodal legendárny hokejista na adresu slovenského gólmana, ktorého direktoriát turnaja vyhlásil aj napriek piatim inkasovaným gólom za najlepšieho hráča nášho mužstva.

Rovnako ako samotných hráčov aj ich fanúšikov trápi strelecká mizéria. V troch zápasoch strelili Slováci len šesť gólov, pričom až štyri z nich padli hneď v úvodom zápase do bránky Francúzska. „Čo mám na to povedať? Z nikoho sa nestane kanonier zo dňa na deň a najmä sa nerodí každý deň. Nebolo tak v prípade Pálffyho, Gáboríka, Mariána Hossu a v neposlednom rade ani mňa. Poviem to na rovinu, priveľký mediálny záujem po bronze na olympiáde v Pekingu niektorým hráčom priveľmi uškodil a rýchlo by mali padnúť späť na zem,“ myslí si Lukáč.

Premiéru na svetovom šampionáte si odkrútil ešte len 17-ročný Adam Sýkora, ktorý podľa mnohých podal proti hráčmi NHL nabitej zostave Kanady viac než solídny výkon. „Ten chlapec je rád, že žije a že sa tam motal. Každopádne, je preňho obrovské plus, že si v takom veku dostal šancu na majstrovstvách sveta,“ dodal Vincent Lukáč.

‼️ SÚŤAŽ ‼️ Majstrovstvá sveta v hokeji 🏒sú tu a ŠPORT24.SK si pre vás pripravil jedinečnú súťaž. 🤩 Tipujte presný...

Posted by Šport24.sk on Tuesday, May 17, 2022