Slovensko v úvodných dvoch dueloch strelilo päť gólov, pričom jediným dvojgólovým strelcom je Pavol Regenda. Po jednom zásahu si pripísali Tomáš Tatar, Samuel Takáč a Kristián Pospíšil. Bývalý obranca a v súčasnosti expert Boris Valábik už pred začiatkom majstrovstiev tvrdil, že nemáme v tíme strelca a góly tak nemá kto strieľať.

V štúdiu RTVS sa na margo tejto témy neraz doťahoval s Mariánom Gáboríkom, ktorý tvrdil, že vždy sa nájde niekto, kto na sebe preberie streleckú zodpovednosť. Zverenci Craiga Ramsayho sa vytrápili najmä s Nemeckom, s ktorým sme prehrali 1:2. „Šance tam boli a myslím si, že je to len otázka času, kedy to začne padať. Potrebujeme, aby góly dávali aj nejakí iní hráči,” povedal Gáborík. Zároveň pripomenul, že ľudia nemôžu očakávať od Juraja Slafkovského, že dá znova sedem gólov ako na olympiáde. „Ľudia od neho čakajú, že znova zavesí sedem gólov, ale to sa nestane. Ak však budeme hrať ako proti Nemecku, tak sa niekto chytí. S jedným gólom sa však zápas vyhrať nedá.”

Podobne vidí situáciu aj bývalý tréner našej reprezentácie Vladimír Vůjtek. „Tatar je iný hráč. Je pohyblivý, dobrý do kombinácie aj so šikovnou kľučkou. Myslím si však, že pozícia strelca nie je úplne jeho parketa. Nemá takú strelu, ako majú tí praví strelci v presilovej hre. Práve takáto strela Slovensku na turnaji zatiaľ chýba,“ povedal pre Denník N český kouč, ktorý nás v roku 2012 priviedol k senzačnému striebru práve na MS vo Fínsku.