Slováci v dôležitom zápase vyhrávali s Nemeckom 2:1 ešte dve minúty pred koncom, potom však prišiel výbuch, ktorý zmaril naše nádeje a sen o štvrťfinále sa rozplynul. Nemci vyrovnali na 2:2, aby o pár sekúnd po ďalšej chybe rozhodol o ich triumfe hviezdny útočník Leon Draisaitl. 

Ladislav Nagy sa k smolným momentom vrátil v podcaste Mariána Gáboríka a Borisa Valábika. Podľa neho zlyhali najmä tréneri. „Bola zhruba minúta a pol do konca, päť na päť a buly v strednom pásme. Nemci mali na ľade najlepších hráčov a tiež brankára v bráne. Jeden náš mladý tréner, nechcem menovať, tam poslal mladých chlapcov. Adam Liška, Mário Lunter a v obrane Martin Marinčin s Christiánom Jarošom,“ vracal sa myšlienkami bývalý útočník k zlomovým momentom. 

Realizačný a trénerský tím Slovenska na MS, zľava: Michal Handzuš, Andrej Podkonický, Craig Ramsay, Róbert Petrovický a Ján Lašák.
Realizačný a trénerský tím Slovenska na MS, zľava: Michal Handzuš, Andrej Podkonický, Craig Ramsay, Róbert Petrovický a Ján Lašák.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Práve keď boli mladí hráči na ľade, inkasovali sme na 2:2 a tesne potom aj tretí gól. Nagy prezradil, že Lunter sa po zápase v hoteli takmer rozplakal z toho, ako sa ospravedlňoval, no skúsení hokejisti zbabraný záver mladým za vinu nedávali. „Tréneri si mysleli, že to ubránia, ale v takejto situácii musíte poslať na ľad najlepších hráčov. Pánik, ktorý hral celú sezónu v NHL v oslabeniach, tam vôbec nešiel. Bol som prekvapený, že si po zápase nezbalil výstroj a neodišiel na druhý deň domov,“ nedával si Nagy servítku pred ústa v podcaste Boris a Brambor.

Podľa Nagya sa aj ďalšie hviezdne mená po dueli v hoteli vyjadrili, že mali byť na ľade skôr oni a krok trénerov ich prekvapil. Dodal, že to, samozrejme, nezaručuje to, že by sme neinkasovali. „Mladí chlapci ale také situácie nikdy nezažili. A čo povieš 18-ročnému hráčovi? Môj názor je taký, že tréneri mohli na seba zobrať zodpovednosť a povedať, že spolu s hráčmi spravili chybu,“ poznamenal Nagy k nešťastnému duelu s Nemcami.