Kristián Micheľ už dokonca strýka stihol aj prekonať. Svoj prvý ligový zápas v pozícii hlavného rozhodcu odpískal o dvadsať dní skôr, než naša bývalá rozhodcovská jednotka. Svoju premiéru zažil Kristián v zápase 17. kola medzi Trenčínom a Pohroním vo veku 25 rokov a 87 dní. „Zápas som si užil, trému som nepociťoval, bola to skôr veľká zodpovednosť,“ povedal pre šport24 o svojom debute Kristián Micheľ.

Zápas medzi Trenčínom a Pohroním nesledovalo ani tristo divákov. Pre porovnanie prvé ligové vystúpenie Ľuboša Micheľa videlo 6000 ľudí. „Ja som prvý raz v lige pískal zápas medzi Humenným a Prešovom. Takže východniarske derby. Bol to emotívny a búrlivý zápas,“ spomína muž, ktorý rozhodoval finále Ligy majstrov aj Pohára UEFA. Kristián Micheľ nie je v šúčasnosti jediný rozhodca v ligovom kolotoči, ktorý ešte nemá ani tridsať rokov. „V mojich časoch začínali v lige rozhodcovia až okolo tridsiatky, teraz je trend iný a priestor dostávajú mladí,“ dopĺňa Ľuboš Micheľ.

Byť Micheľ je ťažké

Kristián Micheľ sa venuje rozhodovaniu od sedemnástich rokov. Začínal v amatérskych súťažiach a jedným z jeho snov je vyrovnať sa úspešnému strýkovi. „Nosiť priezvisko Micheľ je veľká zodpovednosť, snažím sa podávať dobre a stabilne výkony, aby som ho obhájil v čo najlepšom svetle. Pociťujem, že ľudia má na základe tohto mena neustále porovnávajú so strýkom,“ hovorí Kristián. Slávny strýko mu cestu do najvyššej futbalovej súťaže nedĺaždil, vždy, keď sa stretli, snažil sa mu odovzdať cenné rady. „Nedržal som nad ním ochrannú ruku. V čase, keď začínal, pracoval som v zahraničí. Priezvisko Micheľ raz pomôže a inokedy uškodí, je to dvojsečná zbraň. Kristián ovláda angličtinu, čiže má potenciál aj na medzinárodnej scéne. Chce to však trpezlivosť, stačí zopár horších výkonov a na zápasy ho môžu prestať nominovať,“ dodáva Ľuboš Micheľ.

Netherlands v Russia - Euro 2008 Quarter Final
Netherlands v Russia - Euro 2008 Quarter Final
Zdroj: Lars Baron