Zverenci trénera Tarkoviča sa vďaka triumfu nad Ruskom vrátili späť do hry o postup na budúcoročný svetový šampionát v Katare. Predchádzajúce dva zápasy na Cypre (0:0) a doma s Maltou (2:2) totiž absolútne nezvládli, a tak sa na nich spustila lavína oprávnenej kritika. Tá ich očividne nabudila, no stotožniť sa s ňou v hlavách nebolo pre niektorých z nich vôbec jednoduché. „Kritiku na moju osobu počúvam v reprezentácii už asi štvrtý rok. Ja som na ňu teda zvyknutý, no sú tu chlapci, ktorí to neznesú dobre a mužstvo to dosť ovplyvňuje. Myslím si, že toľko kritiky, koľko sme dostali my, by iný tím nedostal. Nezaslúžime si to za to, čo sme všetko spravili pre Slovensko,” skonštatoval Róbert Mak.

Podľa slov odchovanca bratislavského Slovana to zašlo až priďaleko. „Po tých dvoch zápasoch to bola zaslúžená kritika, ale niektoré správy, ktoré hráči dostali, boli dosť surové. Nie je to vôbec príjemné. Najmä pre toho, kto má rodinu a deti,” hneval sa stredopoliar Ferencvárosu Budapešť s tým, že tieto slová držal v sebe už dlhší čas. „Beriem, že odohráme aj zlé zápasy, čo si každý z nás uvedomuje, ale akých máme my neprajných fanúšikov, to som videl len málokde. A to som už pôsobil vo všelijakých krajinách,“ rozhorčene pokračoval.

Strelca víťazného gólu o to viac potešilo víťazstvo nad sebavedomým Ruskom, s ktorým po blamážach na Cypre a najmä doma s Maltou rátal naozaj len málokto. „Dúfam, že sme týmto výkonom a výsledkom naklonili na svoju stranu aj tých, ktorí nám nefandia. Tu nejde o mňa alebo niekoho iného. Podstatné je, aby verili najmä Slovensku. Sme malý národ a mali by sme držať spolu,” zakončil Róbert Mak, ktorý sa vďaka štrnástemu gólu v reprezentácii dotiahol na Miroslava Karhana s Marekom Mintálom.

Na margo kritiky po úvodných dvoch kvalifikačných dueloch sa po zápase s Ruskom vyjadril aj reprezentačný kormidelník Štefan Tarkovič. „S kritikou som počítal, no médiá nesledujem. Tým pádom som ju necítil a nepripúšťal som si ju. Ak by som bol ja ten problém, ktorý reprezentácia má, tak by som to akceptoval. Nemyslím si však, že práca, ktorú sme odviedli, bola zlá.“