DAC mal za sebou sériu troch prehier, keď neuspel ani v oboch dueloch 2. predkola Európskej konferenčnej ligy s Partizanom Belehrad (0:1 a 0:2). A ani zápas s Liptovským Mikulášom sa nevyvíjal dobre, keď už v 1. minút otvoril skóre hosťujúci Dragan Andrič. Domáci však ešte do polčaseu vyrovnali vďaka Andrasovi Schäferovi a po zemne strán odvrátili blamáž Abdulrahman Taiwo a v závere Sharani Zuberu. "Po prvej chybe, po nešťastne odrazenej lopte sme dostali gól. Nie je to ľahké, keď dostanete gól na začiatku stretnutia, troška to na nás zapôsobilo. Som rád, že sme vyrovnali krásnym gólom Schäfera. Aj v prvom polčase sme mali šance, len sme ich nepremenili. V tom druhom už áno a zaslúžene sme vyhrali. Liptovský Mikuláš je sympatický súper, snaží sa hrať a predvádzajú pekný futbal," povedal kapitán domácich Dominik Kružliak.
      
Dunajskostredčanov teší okrem troch bodov aj psychická vzpruha, keď sa konečne po dlhšom čase tešili z víťazstva. "Nie je to príjemné, keď sa prehrajú tri zápasy, navyše, dávali sme málo gólov. Tento zápas bol dôležitý aj z hľadiska sebavedomia, aby sme vyhrali a som rád, že sa to podarilo. Teraz sa budeme pripravovať na ďalší zápas," dodal Kružliak. Podľa trénera Antala Németha si chceli napraviť renomé aj u fanúšikov, ktorí netajili nespokojnosť s formou tímu: "Museli sme bojovať o tri body, o sebavedomie a o našich fanúšikov. Keď prehráte tri zápasy v rade, je to normálne. Nebolo to jednoduché pre mužstvo a ani pre fanúšikov.
      
Liptáci sa však ako nováčik nestratili, mali svoje príležitosti, no najmä poctivo bránili a dlho siahali aspoň na bod. "Začali sme vynikajúco, hneď v prvej minúte sme dali gól. Potom to bolo z našej strany o bránení, súper bol kvalitný, vedel dobre kombinovať. Odolávali sme, ale v nadstavenom čase sme dostali gól po peknej strele. Do druhého polčasu sme išli s tým, že držíme dobrý výsledok a chceli by sme to uhrať čo najdlhšie, ale nepodarilo. Dostali sme gól, potom sme sa snažili o vyrovnanie. Na konci to už bol vabank,“ skonštatoval kapitán mužstva Richard Bartoš.
      
K nováčikovi nebol žreb príliš prívetivý. V úvodnom kole sa stretol s majstrovským Slovanom Bratislava, v druhom Dunajskou Stredou. A oveľa lepšie to nebude ani v nasledujúcich dvoch zápasoch, keď v pondelok 9. augusta zavíta do Trnavy a potom privíta Žilinu, teda svoje účinkovanie v najvyššej sezóne odštartoval konfrontáciou s najlepšími štyrmi mužstvami z predchádzajúceho ročníka. "Sú to úplné iné zápasy, keďže sú to top kluby na Slovensku. Úroveň týchto mužstiev je úplne inde, hrali európske poháre, ale nespravili sme si hanbu. Dúfam, že budeme pokračovať a postupne sa dostavia lepšie výsledky,“ povedal Bartuš.