FOTO Hubbardovej z olympiády nájdete TU!

Hubbardová patrí medzi najkontroverznejšie postavy celej olympiády, pretože ešte pred trinástimi rokmi vzpieračka súťažila medzi mužmi so svojím rodným menom Gavin Hubbard. Z rodáka z Aucklandu sa však pred niekoľkými rokmi stala žena a prvý olympijský transrodový športovec odvtedy súťaží so ženami, čo mnohým leží v žalúdku.

Kým časť športovej verejnosti je na strane novozélandskej vzpieračky, druhá časť ostro kritizuje jej účasť pod piatimi kruhmi v ženskej kategórii. Jej finálová súperka Emily Campbellová zobrala celú vec športovo. „Je to kontroverzná téma, ale Medzinárodný olympijský výbor určil pravidlá, kto môže súťažiť a Laurel splnila podmienky,“ povedala. Novozélanďanka podmienky skutočne splnila, keď jej hladina testosterónu neprekračuje povolené limity. 

Samotná Hubbardová sa k zmene svojho pohlavia vyjadrovať veľmi nechce, no v roku 2017 urobila výnimku. „Nie je mojou úlohou alebo cieľom meniť myslenie ľudí. Verím, že mi budú fandiť, ale do ničoho ich nútiť nemôžem,“ povedala pre Radio New Zealand. Hubbardová však so svojím predstavením v Tokiu veľa vody nenamútila, vo finále nemala ani jeden platný pokus a súťaž nedokončila, takže jej účasť pod piatimi kruhmi by sa dala zhodnotiť jednoducho - veľa kriku pre nič.