Tarkovič sa dohodol s vedením zväzu na kontrakte do decembra 2021 a v prípade úspechu v kvalifikácii na majstrovstvá sveta 2022 by mohol na lavičke národného tímu pokračovať naďalej. „V prípade postupu do baráže, či na MS, môže zväz uplatniť jednostrannú opciu na ďalší kvalifikačný cyklus,“ uviedol prezident zväzu Ján Kováčik.

Prešovského rodáka čakala neľahká úloha, keď pri kormidle nahradil po nevýrazných výkonoch Pavla Hapala. Tarkovič však dokázal pripraviť slovenských futbalistov na finále baráže o postup na majstrovstvá Európy, keď sme vyhrali 2:1 po predĺžení v Severnom Írsku a prebojovali sa na šampionát. Už po zápase sa Kováčik vyslovil, že chce, aby Tarkovič pokračoval a výkonný výbor tento návrh schválil. 

Tarkovič dostane rovnaký plat ako jeho predchodca Pavel Hapal, no menej ako Vladimír Weiss st. či Ján Kozák st., ktorému robil asistenta. „Plat trénera bude 15 000 eur mesačne a za prípadný postup na MS dostane odmenu 200 000 eur tak, ako to bolo u predchádzajúcich trénerov,“ prezradil šéf SFZ. Celkovo dvanásty tréner slovenskej reprezentácie v ére samostatnosti tak môže k platu dostať aj štedrú odmenu, no musí uspieť v kvalifikácii na MS v Katare.