Práve konflikt Erana Zahaviho a Munasa Dabboura označil tréner Izraela Willibald Ruttensteiner za jeden z rozhodujúcich momentov k obratu, ktorý naštartovali jeho zverenci po prestávke. Izraelčania mali v prvom polčase niekoľko šancí na gól, dvakrát nastrelili žrď, no Slováci išli do vedenia po zásahu Mareka Hamšíka, na ktorého nadviazal sedem minút pred výmenou strán Róbert Mak. Hostia boli z tohto priebehu frustrovaní, konflikt ich hráčov, ktorý takmer vyústil do fyzickej konfrontácie, hasili niekoľkí členovia realizačného tímu. "Nemali by sa také veci stávať, ale nie je to o tom, že sú to deti, ktoré sa poškriepia na pieskovisku. Každý chce vyhrávať. Pohádali sa, v kabíne si to vysvetlili. Takýto konflikt sa stal, ale pomohlo nám to a ak to má mať takýto vplyv stále, tak si želám, nech sa to deje aj častejšie," povedal po zápase Ruttensteiner.

Strojcom obratu v zápase, v ktorom napokon Izraelčania triumfovali 3:2, bol 33-ročný útočník Eran Zahavi. Najmä pri svojom prvom a treťom góle ukázal, že jeho chladnokrvnosť v zakončení je vrodená. V národnom tíme má na konte 24 gólov a útočí na najlepšieho reprezentačného strelca Mordechaia Spieglera. Ten v rokoch 1963 až 1977 nastrieľal za Izrael 28 gólov v 82 zápasoch, Zahavi dal 24 gólov v 57 dueloch.

"Zahavimu prajem tento rekord. Ale ja chcem vyzdvihnúť aj ďalších hráčov, ktorí odohrali vynikajúci zápas, ako napríklad Dabbour a Golasa. Tento tím má veľmi dobrú vnútornú morálku, hráči chcú každý zápas vyhrať. Sú možno navonok viac emotívni, aj v zápase play off o postup na EURO 2020 proti Škótsku boli po nezvládnutom rozstrele veľmi nešťastní. Ale som spokojný, že je v tíme dobrý mix starších hráčov spolu s takými, čo iba prichádzajú do mužstva. Slováci hrali v prvom polčase výborne, ich obrancovia si nabiehali po krajoch, s tým sme mali problém. Ale v druhom polčase Slováci akoby nestíhali, my sme diktovali tempo. Postúpili sme do B-divízie Ligy národov z C-divízie, každý dobrý výsledok je pre nás podstatný. Progres tímu vidím v tom, ako sme hrali proti Čechom a Škótom, ale aj v oboch zápasoch proti Slovensku. Spravili sme veľký progres v hre, s tým som najviac spokojný," uviedol Ruttensteiner.