Lichtenštajnsko je jasným outsiderom našej J-skupiny, čo potvrdzujú aj štatistiky. Hráči maličkej krajiny, ktorá nemá ani vlastnú súťaž a všetky kluby pôsobia vo švajčiarskych ligách, strelili v doterajšej kvalifikácii jediný gól, keď sa presadili v predošlom stretnutí pri prehre 1:2 na pôde Bosny a Hercegoviny. Naposledy maličká krajina zabodovala septembri 2021, keď remizovala v Arménsku. Odvtedy nasledovalo osemnásť prehier so skóre 2:55.

Napriek tomu trpaslík dokáže potrápiť, hoci vo svojom kádri má prakticky len amatérov a špecializovaný portál Transfermarkt uvádza cenovku iba pri šiestich hráčoch s celkovou hodnotou kádra 850 000 eur. Pre porovnanie, hodnota slovenskej reprezentácie je 157 miliónov eur. Porovnateľná cenovka, akú má celé Lichtenštajnsko, svieti pri stopéri Ľubomírovi Šatkovi.

Dnes je v móde hovoriť, že slabý súper už neexistuje a boli to práve Slováci, ktorí sa v júni vytrápili na pôde Lichtenštajnska pri výhre 1:0. Trápenie Calzoneho zverencov ukončil hlavou Denis Vavro, pričom Martin Dúbravka predviedol niekoľko exkluzívnych zákrokov. Podmienky oboch krajín sa pritom skutočne nedajú porovnať. „Náš tím strávil pred stretnutím 16 hodín v autobuse. Toto žiaden slovenský profesionál dnes už nemusí absolvovať,“ podotkol vtedy tréner nášho súpera Konrad Fünfstück. Ten má okrem iného v nominácii aj útočníka Juliena Haslera, ktorý pôsobí až v 7. najvyššej švajčiarskej súťaži. Väčšina kádra pôsobí vo švajčiarskych a rakúskych ligách, pričom ich hlavným zamestnaním nie je futbal, ale skôr bankový sektor a administratíva. Tie sú v Lichtenštajnsku pri priemernej mzde 7 000 eur platené skutočne štedro.

O zakopnutia s trpaslíkmi nie je vo svete futbalu a na Lichtenštajnsku si dvakrát vylámali zuby aj Slováci. Najskôr sme v roku 2005 počas kvalifikácie na MS 2006 remizovali vo Vaduze 0:0. Ďalšiu remízu si Slováci v Lichtenštajnsku pripísali v kvalifikácii o postup na MS 2014, keď sa zrodila remíza 1:1. Šéf SFZ Ján Kováčik vtedy dokonca siahol hráčom na prémie.