Bývalý taliansky reprezentant Dino Baggio v rozhovore pre Gazzetta Dello Sport prezradil, že za smrť futbalových legiend môžu lieky, ktoré hráči v deväťdesiatych rokoch užívali. Mali im ich predpisovať doktori v snahe zvýšiť ich výkonnosť, ako takzvaný legálny doping.

„Moje úvahy pramenia z bolesti, ktorú cítim zo smrti Vialliho, bol to niekto, koho som vždy považoval za priateľa a veľmi mi pomohol, mne a ďalším ako Mihajlovič, ktorí hrali futbal v 90. rokoch. Myslím, že musíme vyšetriť lieky, ktoré sme v tom čase užívali,“ povedal v rozhovore Baggio, ktorý s Viallim hrával v drese Juventusu a s Mihajlovičom počas pôsobenia v Laziu Rím. „Rád by som, aby nám veda dala odpovede na lieky, ktoré sme brali, aby sme sa zotavili zo zranenia alebo obnovili silu,“ dodal Talian.

Bývalý hráč Sampdorie, Juventusu, či Chelsea Gianluca Vialli zomrel 6. januára tohto roku vo veku 58 rokov na rakovinu pankreasu. Srbský obranca, či stredopoliar s obávanou ľavačkou Siniša Mihajlovič podľahol po dlhom boji leukémii 16. decembra 2022 ako 53-ročný.