Po svetovom šampionáte v Katare sa s maľbami Messiho po stenách a múroch celej krajiny akoby vrece roztrhlo. Farmár Carlos Faricelli však chcel, aby kapitána reprezentácie, ktorý doviedol svoju krajinu k tretiemu titulu majstra sveta, bolo vidieť aj z neba. Preto neváhal, navrhol a ešte počas prvého zápasu Argentíny na turnaji so Saudskou Arábiou (1:2) aj spolu s ostatnými farmármi vysadil na poli kukuricu tak, aby sa po jej doraste vytvoril obrovský vizuálny obraz Messiho bradatej tváre.

Ako vyzerá Messi v kukuričnom poli, si pozrite vo FOTOGALÉRII

Futbalovo pobláznená juhoamerická krajina je významným poľnohospodárskym producentom a tretím najväčším svetovým exportérom kukurice. „Mal som nápad vytvoriť kód, ktorý sa vloží do sejačiek. Pomocou nástrojov geografického kódovania stroj potom vie, koľko semien na meter štvorcový musí vložiť na určité miesta, aby sa vytvoril správny kontrast jednotlivých častí tváre. Potom sa už len modlíte, aby začalo pršať,“ skonštatoval Carlos Faricelli.

Jedným z farmárov, ktorý na tento projekt sprístupnil časť svojho poľa v Los Condores v centrálnej provincii argentínskeho mesta Cordoba, bol aj Maximiliano Spinazze. „Messi doviedol našu krajinu k prvému titulu od čias Diega Maradonu a som šťastný, že sme mu svoj obdiv vedeli dokázať týmto spôsobom,“ povedal.