Ikonický Maradona zomrel v stredu vo veku 60 rokov. Podľa argentínskych médií bolo príčinou úmrtia zlyhanie srdca. Jeho smrť zasiahla aj bývalého kapitána SSC Neapol Marka Hamšíka. „Zbohom Diego! Odišiel človek, ktorý bol iba jeden na svete. Diego Armando Maradona bol výnimočný hráč, legenda neapolského a svetového futbalu. Je to pre mňa veľký šok. Svoj milovaný futbal, milovaný Neapol bude sledovať už len z neba,“ citoval nášho hviezdneho reprezentanta jeho oficiálny web.

Kapitán nášho národného výberu si spomína predovšetkým na moment, keď sa s Maradonom osobne stretol. Bolo to v čase, keď pôsobil v Neapole a prekonal jeho rekord v počte gólov za klub. „Nikdy nezabudnem na osobné stretnutie s ním v tréningovom centre Neapola, ako aj na jeho gratuláciu po tom, ako som ho prekonal v počte gólov za Neapol. Pre mňa to bola obrovská česť. Navyše, pri tejto príležitosti som dostal od neho jeho neapolský dres. Bohužiaľ, už sa nestretneme. Zbohom Diego. Rád by som vyjadril jeho celej rodine úprimnú sústrasť," dodal 33-ročný stredopoliar.

Hamšík navyše na svojom instagramovom účte zverejnil informáciu, akým spôsobom si ho počas dnešného zápasu Európskej ligy chcú uctiť fanúšikovia Neapola. Stane sa tak počas domáceho duelu SSC proti Rijeke. „Dnes 26. novembra o 20:45 si Neapol zaspomína na Diega Armanda Maradonu. Pred hrou vyvesíme na okná pre dres s číslom 10, svetlá a sviečky. O 21:00, po minúte ticha, začneme od každého okna v Neapole najväčší potlesk, aký kedy v histórii mesta zaznel. Budeme kričať Diegovo meno, aby svet vedel, že na neho nikdy nezabudneme, že Diego je náš najobľúbenejší syn a brat,“ napísal Marek Hamšík.