Čo sa dielo pri dome Diega Maradonu si pozrite vo FOTOGALÉRII!

„Necítim sa dobre,“ boli posledné slová legendárneho futbalistu Diega Armanda Maradonu (†60) predtým, ako poslednýkrát vydýchol.

Maradona v stresu ráno vstal a bol bledý, sťažoval sa na chlad. Naraňajkoval sa a išiel na pravidelnú prechádzku.  Po nej synovcovi Johnymu Espositovi povedal, že sa necíti dobre a ide si znova ľahnúť do postele, kde povedal svoje posledné slova? „Me siento mal.“ Po slovensky: Necítim sa dobre.

Zdravotná sestra, ktorá sa o neho starala po operácii zrazeniny v hlave, mu išla dať lieky, ktoré bral na poludnie. Nedokázala ho však zobudiť a tak zavolala rýchlu zdravotnú pomoc. K jeho sídlu sa ponáhľalo šesť sanitiek, ale ani jedna neprišla na čas. Smrť ich predbehla. Napriek mnohým pokusom o oživenie sa už nepodarilo vrátiť Maradonu späť k životu. Privolaný súdny lekár uviedol, že k smrti došlo na poludnie. 25. november bude tak jeden z najčiernejším dňom Argentíny. V tento deň zomrel aj Diegov veľký priateľ kubánsky revolucionár Fidel Castro

„Diego Armando Maradona zomrel okolo 12:00. Súdni znalci nezistili žiadne známky cudzieho zavinenia. Pitva sa vykoná, aby sme si boli o príčinách smrti, ale všetko smeruje k prirodzenej smrti,“ vyhlásil prokurátor John Broyard pred domom Maradonu v San Adres. Pitva preukázala, že zomrel v spánku na infarkt.

Maradona bude mať pohreb ako najvyšší štátnik Argentíny a prezident Alberto Fernande tri dni štátneho smútku. Sníval o pokojnom starnutí pri vnúčatách. „Ďakujem za to, že som hrával futbal, pretože tento šport mi dal najviac šťastia a slobody. Bolo to, ako by som sa dotýkal oblohy. Vďačím lopte. Dal by som si to vyryť aj na náhrobný kameň: ´Vďačím lopte´,“ povedal v minulosti Diego.

Čo sa dielo pri dome Diega Maradonu si pozrite vo FOTOGALÉRII!