Brazílsky futbalista napriek svojej bolestivej minulosti prehovoril. Priznal, kde zmizli jeho trofeje a taktiež aj to, čo urobil s peniazmi z futbalu. “Medailu som predal za takmer 3000€, aby som si mohol kúpiť drogy. Keď som dostal peniaze, takmer všetky som ich utratil za kokaín. Prvá dávka drogy ma stála takmer 500€. Za dva dni som ju spotreboval. Čím viac peňazí som mal, tým viac drog som chcel,” priblížil bývalý majster sveta.

“Akonáhle som sa zoznámil s kokainom, stratil som všetko ostatné. Zo začiatku som bol mierny uživateľ. Potom som už bez drog nevydržal ani chvíľu,” prezradil Donizete. Všetko jeho bohatstvo kvôli závislosti zmizlo. Drogy vadili aj klubu Sao Paulo, ktorý s ním v roku 2009 zrušil kontrakt.

Bývalý stopér si však neskôr uvedomil, že s drogami musí skoncovať: “V tej dobe som ani nebol doma. Boli to len párty a pitie. Ani jeden deň som nebol bez kokainu. Začal som priberať a nemohol som ani behať. Vedel som, že je so mnou a aj futbalom koniec. Teraz to veľmi ľutujem,” dodala bývalá hviezda na záver svojej spovede.