Švajčiarsky Bern vyradil v 2. predkole KÍ Klaksvík z Faerských ostrovov, súpera slovenského majstra Slovana Bratislava v 1. predkole LM. Slovan zápas s Klaksvíkom neodohral, pretože po prílete do dejiska stretnutia lekári hlásili pozitívny test na koronavírus u jedného člena z výpravy "belasých". Po stretnutí so zástupcami UEFA padlo rozhodnutie, že Slovan môže na zápas nastúpiť, avšak v náhradnom termíne a s náhradným tímom. Aj v druhej výprave Slovana sa však po prílete do krajiny objavil pozitívny prípad. UEFA napokon skontumovala zápas v prospech Faerčanov. S Klaksvíkom sa Slovan ešte môže stretnúť v 3. predkole EL, žreb je na programe v utorok 1. septembra.

Okrem pražského klubu vstúpili do play off tri majstrovské tímy. Rakúsky zástupca Red Bull Salzburg zabojuje o účasť v skupinovej fáze proti úspešnému z duelu Maccabi Tel Aviv - Dinamo Brest, grécky šampión Olympiakos Pireus sa stretne s cyperským tímom Omonia Nikózia alebo so srbským klubom CZ Belehrad. V Omnii pôsobia aj dvaja Slováci - útočník Miroslav Ďuriš a jeho bývalý kolega z reprezentácie obranca Tomáš Hubočan. Ich krajan Michal Škvarka musí s Ferencvárosom Budapešť najprv prejsť cez Dinamo Záhreb, v prípade postupu ho čaká v Karabach Agdam alebo FK Molde.

Víťazi play off doplnia 26 istých účastníkov skupinovej fázy Ligy majstrov. Tá sa začne v porovnaní s predošlými sezónami približne s mesačným oneskorením 20.-21. októbra, finále v Istanbule sa uskutoční 29. mája budúceho roka. Neúspešní z play off sa predstavia v skupinovej fáze Európskej ligy.