Utorňajší duel trval v Paríži iba necelých pätnásť minút. Potom ho predčasne ukončil bezprecedentný krok futbalistov hosťujúceho Basaksehiru, členovia tímu obvinili štvrtého rozhodcu Sebastiana Coltescua z rasizmu a opustili hraciu plochu, nasledovali ich aj hráči Paríža St. Germain. Duel dohrali až v stredu od 18.55 SEČ za účasti iných rozhodcov. Pred úvodným výkopom hráči oboch tímov pokľakli okolo stredového kruhu a zdvihnutou rukou podporili boj proti rasizmu. Bol medzi nimi aj asistent trénera Basaksehiru Pierre Webo, ktorý dostal v utorok červenú kartu. Pri Webovej identifikácii Coltescu údajne použil rasistickú frázu a preto sa pobrali hráči predčasne do kabín a zápas dohrávali až v stredu. Tímy absolvovali rozcvičku v tričkách s nápisom "Nie rasizmu" a veľké transparenty s rovnakým sloganom so znakmi tímov zdobili prázdne tribúny v Parku Princov.

"Nikto z nás nechce už nikdy viac zažiť nič podobné. Všetci sme unavení z podobných prejavov, ktoré urážajú ľudskú dôstojnosť. Cítili sme, že bolo potrebné nezostať ticho a niečo spraviť. Vôbec nie som sklamaný, že sme v utorok zápas nedohrali. Naopak, cítim hrdosť, že sme týmto gestom odsúdili rasistické správanie," vyhlásil po stretnutí Mbappe. Aj tréner Parížanov Thomas Tuchel ocenil rozhodnutie jeho zverencov nepokračovať v utorňajšom stretnutí. "V živote sú dôležitejšie veci ako futbal a šport. Moji hráči spravili silné rozhodnutie, prejavili solidaritu súperovi. Bolo to hrdinské gesto. V šatni sa všetci do jedného zhodli, že robia správnu vec."

V zostave hostí chýbal pre žlté karty slovenský obranca Martin Škrtel, jeho spoluhráči čelili od začiatku dohrávky v 15. minúte za stavu 0:0 domácemu tlaku. Do polčasu strelili domáci tri góly. Dva dal Neymar, tretí pridal Mbappe z penalty. Po prestávke zavŕšil Brazílčan hetrik a Mbappe pridal svoj druhý gól. Za hostí sa presadil Mehmet Topal. Parížania mali istý postup už pred zápasom a po triumfe sa tešili z prvenstva v skupine.

Tréner tureckého šampióna Okan Buruk bol aj 24 hodín po incidente stále poriadne rozladený. "Štvrtý rozhodca použil nevhodnú frázu, ktorou urazil môjho asistenta. Webo bol z toho veľmi sklamaný, hoci sme sa ho všetci snažili podporiť. Skôr niekto iný by však mal cítiť sklamanie zo svojho správania. Rozhodca by mal niesť zodpovednosť za to, čo vyšlo z jeho úst. Som rád, že dnešný zápas vyslal jasný odkaz do sveta, že všetci môžeme žiť spolu. Ľudskosť je tá najdôležitejšia vlastnosť," dodal Buruk, ktorého tím obsadil pri premiére v Lige majstrov poslednú 4. priečku a v pohárovej Európe končí. Z 2. miesta H-skupiny sa do osemfinále prebojovalo RB Lipsko, tretí Manchester United bude na jar pokračovať v 16-finále Európskej ligy.