Odveta zápasu sa v riadnom hracom čase skončila výsledkom 2:1 pre Juventus, a keďže rovnakým výsledkom dopadol prvý zápas, len pre Porto, nasledovalo predĺženie. V 115. minúte si loptu na priamy kop postavil hosťujúci Sergio Oliveira a vyrovnal na 2:2. Turínčania síce strelili ešte jeden gól, v prospech Porta však rozhodol väčší počet strelených gólov na ihrisku súpera.

Práve druhý gól „drakov“ bol rozhodujúci moment odvety. Viac ako strelecké kvality Oliveiru sa však rozoberá chyba domácich hráčov na čele s Ronaldom. Nielenže sa futbalisti v múre rozostúpili, no Portugalčan sa lopte otočil chrbtom, nadvihol nohu a práve popod ňu putovala lopta do siete.

„Toto je neodpustiteľná chyba, čistý vrchol. Ronaldo sa otočí lopte? Hráč, ktorý stojí v múre, sa nemôže báť lopty,“ kritizoval Ronaldovu chybu slávny tréner Fabio Capello, do svojho zverenca sa pustil aj vlastný tréner Andrea Pirlo: „Keď niekoho vyberiem do múru pri priamom kope súpera, nepredpokladám, že sa otočí či zľakne lopty. Bola to chyba a ak takú chybu urobíte v Lige majstrov, zákonite za to zaplatíte.“

Na názor sme sa spýtali aj futbalového experta Ladislava Borbélyho. „To, že Ronaldo urobil obrannú reakciu, viem svojím spôsobom pochopiť, ale jeho reakcia bola presne taká ako jeho celozápasový výkon: nevýrazná, nepresvedčivá a pre väčšinu fanúšikov Juventusu sklamaním. To však nie je len otázka Ronalda, ale troch štvrtín tímu,“ povedal pre Šport24.sk.

Podľa Borbélyho to však nebola len Ronaldova chyba. „Ani brankár Juventusu Szczesny nie je nevinný. Strela nemala takú razanciu, aby to brankár nemohol vyriešiť,“ tvrdí Borbély, podľa ktorého mal za múrom ležať ďalší hráč Juventusu, aby zabránil podobnej situácii. Chybu vidí aj v trénerovi Turínčanov Pirlovi.

Riešenie? Ležiaci hráč

Podľa Borbélyho mal Juventus využiť riešenie, ktoré je už vo futbalovom svete bežné. Chybu podľa neho urobil aj tréner domácich Pirlo. „V takomto prípade má mať tréner prečítaného strelca a to, aký spôsob kopu používa. Pokiaľ vedel o alternatíve, že Oliveira strieľa priame kopy po zemi popod naskakujúci múr, mal mať pripravené riešenie ležiaceho hráča za múrom. Základný rozdiel v zápase som videl v taktickej pripravenosti na zápas zo strany jednotlivých tímov.“