Nemecký tím pritom v základnej skupine strelil 16 gólov, po Bayerne Mníchov mal druhú najlepšiu bilanciu v tomto ukazovateli. Citizens však súperovi žiaden presný zásah neumožnili a sami rozvlnili sieť zásluhou Bernarda Silvu v 29. minúte a Gabriela Jesusa v 65. min.

Vo všetkých súťažiach tak zvíťazili už v 19 dueloch v sérii. Na tlačovej konferencii španielsky tréner dostal otázku, čo stojí za víťaznou sériou jeho tímu. Guardiola reagoval odpoveďou, ktorej úprimnosť mnohých prekvapila aj pobavila. "Máme veľa peňazí na to, aby sme kúpili veľa neuveriteľných hráčov," odpovedal a následne dovysvetlil svoje slová: "Je to pravda. Bez kvalitných hráčov by sme to nedokázali. Hráči sú fantastickí a majú medzi sebou skvelý vzťah. Sústredia sa pri každom zápase len na to, aby ho vyhrali."

Tréner Pep Guardiola napriek tomu odmietol prehnanú spokojnosť. "Nebolo to naše najlepšie vystúpenie. Nechcem však zbytočne porovnávať, celkovo to bol dobrý zápas, spravili sme prvý krok k postupu do štvrťfinále," povedal španielsky tréner na tlačovej konferencii a vysvetlil, prečo ho výkon jeho zverencov neuspokojil. "Nebol som šťastný pri pohľade na súboje jeden na jedného a z finálnych prihrávok. Vieme hrať v tomto smere lepšie. Protiútoky boli v poriadku, mali sme veľa príležitostí. Nedarilo sa nám však pred súperovou bránou. Musíme byť oveľa chladkokrvnejší pri zakončovaní."

Finančne silne zabezpečený klub patrí medzi popredné tímy Európy už niekoľko rokov, no v Lige majstrov sa zatiaľ nedostal do finále. Aj preto tréner Guardiola odmieta pozíciu kandidáta na titul. "Keď vidím hrať Bayern Mníchov, nemyslím si, že sme favoritmi. Ak to ľudia povedia, akceptujeme, ale nazvať favoritom tím, ktorý bol raz v semifinále? To je zvláštne," začudoval sa Guardiola.

Tréner Borussie Marco Rose mohol po zápase iba uznať kvality súpera. "Nastúpili sme proti špičkovému tímu a bojovali tvrdo. Chceli sme hrať smelo v útoku, no to viedlo k viacerým stratám. Najmä v prvom polčase sme nezamestnali obranu súpera tak, ako bolo treba. Bránili sme dobre, proti tímu ako City je to však veľmi náročné. Každú prihrávku a každé rozbehnutie súpera treba zachytiť, inak z toho hrozí gól," vyhlásil.