Debutant na turnaji tejto kategórie sa v druhom zápase základnej C-skupiny stretne v utorok 25. januára s Poľskom. Od 20.30 SEČ v amsterdamskom Ziggo Dome v ďalšom súboji skupiny nastúpia Chorváti a Poliaci.

Zverenci reprezentačného trénera Mariána Berkyho senzačne otvorili skóre, keď sa v 3. minúte stal autorom prvého gólu SR na EURO kapitán Peter Kozár. Favorizovaní majstri Európy z roku 1999 dvoma zlepenými gólmi otočili priebeh ešte v prvej dvadsaťminútovke a v druhom dejstve už jasne koncertovali. Slovensko zostrelili piatimi gólmi a pripravili mu nepríjemný debakel na úvod šampionátu.

Rusko - Slovensko 7:1 (2:1)
Góly: 10., 23. a 30. Antoškin, 11. a 35. Sokolov, 29. Robinho, 37. Milovanov - 3. Kozár, ŽK: Antoškin (Rus.). Rozhodovali: Ošomkov (Est.), Bugenko (Mold.), bez divákov.

zostavy:
Rusko: Putilov - Eder Lima, Robinho, Čiškala, Davydov - Antoškin, Milovanov, Abramov, Nijazov, Abramovič, Sokolov, Paulinho, Nando - Zamtaradze
SR: Oberman - Rick, Kozár, Doša, Drahovský - Serbin, Ševčík, Směřička, Zdráhal, Zaťovič, Čeřovský, Turek, Ostrák - Karpiak