Keďže Medvedev sa predstavil proti domácemu hráčovi, bolo jasné, komu bude fandiť zaplnené hľadisko. Rus si s dvojnásobným tlakom dokázal poradiť, keď zvíťazil 3:1 na sety, no po dueli mal ťažké srdce na priaznivcov. „Keď na vás bučia medzi prvým a druhým podaním, nie je to jednoduché. Musíte zostať sústredený, byť pokojný a vyhrať,“ posťažoval sa Medvedev Jimimu Courierovi ešte na kurte.

Aj počas ich rozhovoru to v hľadisku vrelo, no Courier Medvedeva upozornil, že diváci na neho nebučali, ale údajne napodobňovali gólovú oslavu Cristiana Ronalda aj s povestným výkrikom „Siuuu“. Ruský tenista však napriek tomu krútil hlavou, no pri odchode z kurtu spomínané slová portugalského futbalistu nakreslil na kameru. 

Počas rozhovoru s novinármi sa však k správaniu divákov vrátil a kritikou nešetril. „Nie som nahnevaný, len mierne sklamaný. Je normálne, keď hráte proti domácemu hráčovi, že ľudia fandia jemu. No niektorí už v hľadisku jasali vtedy, keď som išiel na druhé podanie, ako keby som už spravil dvojchybu. To ma sklamalo. Nerobili to všetci, ale tí, ktorí áno, tak tí majú asi nízke IQ a sú hlúpi,“ dodal Rus.