Keď sa pozriete na úspechy Marseille, musí vám byť jasné, že patrí k historicky najúspešnejším klubom vo Francúzsku. Vo svojej vitríne majú deväť titulov francúzskej ligy, desať v domácom pohári, ale aj víťazstvo v Lige majstrov. Dostali sa tiež trikrát do finále Európskej ligy. To je už však hudba minulosti, nakoľko posledná významná trofej prišla v roku 2010, keď získali ligový primát.

Tento fakt berú veľmi zle fanúšikovia, ktorí boli zvyknutí na pravidelné úspechy. Vo francúzskom prístavnom meste však, zdá sa svitá na lepšie časy. O Olympique Marseille má  totiž záujem nový potencionálny majiteľ. Jedná sa o francúzskeho podnikateľa Mourada Boudjellala, ktorý by chcel všetko zrealizovať ešte toto leto. Jedná sa o zakladateľa slávnych komiksov Soleil Productions. Podľa miestnych médií by chcel slávny klub získať za 700 miliónov euro.

Neostáva len pri samotnej kúpe, ale už si aj vyhliadol vytúžené posily, ktoré by mohli pomôcť zosadiť z francúzskeho trónu Paríž Saint-Germain. V jeho hľadáčiku na post trénera je rodák z Marseille Zinedine Zidane, do poľa si vysníval zámožný podnikateľ Cristiana Ronalda. „Čo by bolo lepšie, ako sem priviesť niekoho, kto sa tu narodil a k mestu má vzťah? Mojím cieľom je Zidana priviesť, či sa to ale podarí, ukáže budúcnosť. V tíme by som tiež videl rád Cristiana Ronalda, kto by aj nie? Páči sa mi jeho pokora a disciplína. Tá predstava, že má na sebe dres Marseille naháňa husiu kožu, to je môj hlavná úloha,“ sľubuje miliardár Boudjellal. Otázne je, či sa mu naozaj poradia zrealizovať tieto plány.