Už poznávacie značky autobusov, ktoré doviezli deti na včerajší zápas naznačovali, že Slovan má malých fanúšikov po celom Slovensku. „My sme z Leseníc, okres Veľký Krtíš. Zaplnili sme celý autobus, ktorý nám zaplatila škola a sponzor. Cesta nás vyšla na 500 eur. Vzhľadom k tomu, že po zápase sa vraciame neskoro v noci majú deti na dnešok vybavené riaditeľské voľno,“ vyjadril sa pre šport 24.sk Ján Pavlik, šéf zájazdu a zároveň tréner mládeže.

Exkluzívne zábery zo zápasu si môžete pozrieť TU
Na snímke Loris Karius počas zápasu K skupiny Európskej futbalovej Ligy UEFA medzi ŠK Slovan Bratislava a Besiktas JK.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

To už okolo týchto školákov prúdili Bajkalskou ulicou ďalšie výpravy, ktoré sa už nevedeli dočkať začiatku zápasu. Mnohé z detí boli v Bratislave po prvýkrát a návštevu Tehelného pola si chceli poriadne užiť. „Dúfame, že Slovan vyhrá, keď už sme tu,“ tvrdili spoločne. A netrvalo dlho, keď spontánna detská radosť sa prejavila na tribúnach naplno. V štrnástej minúte totiž útočník belasých Andraž Šporar otvoril skóre a rozjasal šesťtisíc malých fanúšikov. Avšak hráči Besiktasu ich do polčasu rozosmutnili až dvakráť. Hostia totiž otočili priebeh a prvý polčas vyhrali 2:1.