Granada v prvom polčase dvakrát udrela po pekných kombinačných akciách, ktoré zakončili Yangel Herrera a Kenedy. "Poučili sme sa z chýb, ktoré sme spravili vo štvrťfinálovom zápase Španielskeho pohára proti Barcelone. Aj v ňom sme viedli 2:0, no v závere sme začali panikáriť, Kataláncom sa podarilo vyrovnať a v predĺžení sme ťahali za kratší koniec. Proti Neapolu sme hrali koncentrovane od prvej do poslednej minúty a dosiahli sme sľubný výsledok," uviedol Herrera pre uefa.com.

Andalúzania hrali pozorne v defenzíve, k pilierom obrany patril Domingos Duarte. "Odohrali sme veľmi dobrý zápas. Neapol má kvalitný tím, v talianskej lige strieľa veľa gólov, no dokázali sme ubrániť jeho najnebezpečnejších hráčov. Veľmi dôležitý bol vydarený vstup do zápasu. Postup však ešte nemáme ani zďaleka vo vrecku, v Neapole nás o týždeň čaká ťažká odveta," tlmil Duarte prílišný optimizmus.

Neapolu citeľne chýbal zranený Belgičan Dries Mertens. Tréner SSC Gennaro Gattuso v druhom polčase poslal na ihrisko Piotra Zielinskeho, ktorý vystriedal nevýrazného Mattea Politana, no ani príchod poľského reprezentanta nepriniesol vytúžený gól. "Po zápase vládlo v našej šatni ticho, všetci sme boli smutní, že sme na štadióne Granady nedokázali skórovať. Gól na ihriskách súperov je totiž v európskych klubových súťažiach veľmi dôležitý," priznal Bakayoko.

Francúzskeho defenzívneho stredopoliara mrzel nevydarený úvod stretnutia. "Dostali sme dva zlepené góly a potom už bolo ťažké urobiť niečo so zápasom. V druhom polčase sme sa výrazne zlepšili a vypracovali sme si viacero gólových príležitostí, no ani jednu sme nevyužili. Nebol to jednoducho náš deň. Neskladáme však zbrane a v odvete sa pokúsime zmazať dvojgólové manko," dodal Bakayoko.