Alexis neodolal lanáreniu slávneho Manchestru United a v januári 2018 po takmer štyroch rokoch prestúpil z Arsenalu k anglickému gigantovi. V Manchestri dostal podľa miestnych médií astronomický plat takmer 500-tisíc libier týždenne. Opačnou cestou smeroval v rámci výmeny Arménec Henrikh Mkhitaryan.

Čilan pred pár dňami priznal, že vysnívaný prestup sa len po niekoľkých dňoch zmenil na nočnú moru. „Niekedy existujú veci, ktoré si neuvedomíte, kým to neskúsite. Po prvom tréningu, ktorý som absolvoval v United, som si uvedomil veľa vecí. Po týždni, keď som prišiel domov, som skontroloval u agenta, či môžem zrušiť zmluvu a vrátiť sa do Arsenalu,“ nechal sa počuť hviezdny útočník.

Cesty späť však už nebolo. „Môj agent sa len začal smiať, vedel som, že mi niečo nesedí, ale už to bolo podpísané,“ povedal. Arsenal si navyše našiel expresne rýchlo náhradu v podobe Pierra-Emericka Aubameyanga, ktorý k „The Gunners“ prestúpil z nemeckej Borussie Dortmund. Alexis tak musel v angažmáne pokračovať a jeho predtucha po prvom týždni sa naplnila. Počas svojich prvých dvoch celých sezón na Old Trafford absolvoval iba 21 štartov.

Sánchez si ešte spomenul na veľmi nepríjemnú skúsenosť v zápase proti West Hamu v septembri 2018, keď sa ho Jose Mourinho rozhodol úplne vylúčiť z kádra zápasu. „V zápase s West Hamom si ma nevybrali. To sa mi ako hráčovi nikdy nestalo. Prekážalo mi to a povedal som, že to nie je možné,“ dodal smutne. Alexis Sanchéz ukončil svoje pôsobenie v červenom drese po dvoch neúspešných sezónach. V minulom ročníku sa sťahoval za našim reprezentantom Milanom Škriniarom do Interu Miláno na hosťovanie. Pred týmto ročníkom sa z toho stal trvalý prestup.