Bora začala v posledných mesiacoch viac investovať do talentu Nemcov, čomu nasvedčujú jednotlivé posuny v tíme. Ako vo svojej analýze na konci roka 2020 uviedol špecializovaný portál cyclingnews.com, závislosť od Sagana klesá. Tourminátor sa však pred začiatkom sezóny cíti podľa vlastných slov dobre a je pripravený. Zároveň vyvracia dohady o tom, že by sa jeho pozícia v tíme zmenila.

„Som rád, že sa darí aj ostatným kolegom z tímu. Čím sú silnejší oni, tým je silnejší tím. Aj ja som však stále tu, som číslo jeden,“ povedal pre velonews.com Sagan, ktorý sám seba opisuje ako hotový produkt a tvrdí, že je v najlepších rokoch a nechystá sa v najbližšej dobe končiť s cyklistikou.

Sagan síce v cyklistike neplánuje skončiť, ale po roku 2021 možno predsa len urobí jednu zmenu, a to dosť výraznú. Podľa portálu cycling.today, ktorý sa odvoláva na Saganovo interview pre holandský magazín Fiets, slovenský cyklista zvažuje, že sa po vypršaní kontraktu v Bore vráti k horskej cyklistike, s ktorou má z minulosti skúsenosti.

Sedemnásobnému držiteľovi zeleného dresu z Tour de France vadí trend, ktorý prenikol do cyklistiky. „Nie je to ako pred pätnástimi rokmi, keď tomu velil Mario Cipollini. Jeden pretekár bol v tom čase akýmsi kapitánom celého pelotónu. To už viac neplatí. Z pelotónu zmizol rešpekt, každý myslí len na seba,“ tvrdí Sagan.

„Mám v pelotóne niekoľko kamarátov, mám na mysli skutočných kamarátov, viem sa s nimi zabaviť. Pokiaľ však ide o nedostatok rešpektu, zhoršuje sa to každým rokom. Niekedy je toho na mňa priveľa a som rád, že to bude trvať už len pár rokov, pretože je pre mňa nemožné stráviť ďalších pätnásť rokov v tomto svete cyklistiky,“ dodáva.