O výsledku pretekov napokon rozhodol únik cyklistov, ktorí sa od hlavného balíka odtrhli približne tridsať kilometrov pred cieľom. Peter Sagan v päťčlennej skupine chýbal a medzi Slovákmi sa už nenašiel nik, kto by mu v pokuse dobehnúť rozhodujúci únik pomohol. „Nakoniec môžem ľutovať, že som nebol v prvej skupine, ale musel som urobiť rozhodnutie. Keď človek nemá tím na to, aby mal viac šancí, tak každý pretekár má iba jednu šancu. Náš tím nie je schopný toho, aby kontroloval únik,“ povedal Sagan s dávkou kritiky v cieli.

Tohtoročné preteky však nerobili problémy iba Slovákom. Z takmer dvestovky štartujúcich cyklistov prišlo do cieľa len 46. Spomedzi našich trať najprv opustili Erik Baška a Ján Andrej Cully. Približne tridsať kilometrov pred cieľom skončil Juraj Sagan. Peter tak opäť ostal na všetko sám. „Po Saganovcoch a Baškovi je na Slovensku veľká priepasť. Nie je tam nikto, kto by vedel výraznejšie konkurovať na najvyššej svetovej úrovni. Slovenským cyklistom chýbajú najmä kvalitné zahraničné preteky,“ zamyslel sa víťaz troch etáp na Tour de France Ján Svorada.

Peter Velits situáciu nevidí až tak kriticky, no vie, že má od ideálu ďaleko. „Chalani urobili v pretekoch všetko, čo bolo v ich silách. Nedokončilo veľmi veľa iných hviezdnych jazdcov. Absencia po Petrovi Saganovi je známa vec. Je to problém, ktorý sa nedá vyriešiť ihneď. Výchova mladého cyklistu je finančne náročná a to je hlavný problém,“ zamyslel sa šesťnásobný účastník Tour de France.